Afrin /

Hlavní Objektivy

Forma složení a uvolnění:

1 ml roztoku pro intranasální podání obsahuje oxymetazolin hydrochlorid 0,5 mg; v lahvičkách po 20 ml.

1 ml očních kapek - 0,25 mg; v plastových lahvičkách o objemu 10 ml.

Sprej - otok nosní sliznice nachlazení, sinusitidy, senné rýmy a jiných respiračních alergií. Oční kapky - hyperémie spojivek a otok u alergických a neinfekčních zánětů spojivek.

Přecitlivělost, neléčený glaukom s uzavřeným úhlem (oční kapky); věku dětí (do 6 let).

Sprej - pálení, podráždění, kýchání, zvýšený výtok z nosu.

Oční kapky - podráždění očí, retrakce očních víček.

Dávkování a podávání: t

Intranasální roztok: Dospělí a děti starší 6 let by měli dostávat 2-3 kapky do každé nosní dírky 2x denně (ráno a večer); doba léčby není delší než 3 dny.

Oční kapky: Dospělí a děti starší 6 let jsou pohřbeni 1-2 kapky do spojivkového vaku 3-4krát denně po dobu 7-10 dnů.

Oční kapky: nedotýkejte se dávkovače oka ani žádného jiného povrchu. K šíření infekce může přispět použití jednoho dávkovače několika osobami. Před zahrabáním očních kapek se doporučuje odstranit měkké kontaktní čočky. Nepoužívejte roztok k instilaci do očí, pokud se změnil nebo stmavil.

Pomáhá dostatečně rychle

No, alespoň ne 12 hodin, ale 6 můžete jen dýchat.

"Afrin" - skvělá alternativa k nosním kapkám!

Setkal jsem se s tímto nosním sprejem v zimě, kdy začala sezónní exacerbace mé chronické sinusitidy. Přiznávám, že dávám přednost kapkám, ale najednou jsem se rozhodl obrátit se ke spreji tak, že nebylo nutné naklonit hlavu dozadu a upevnit ji v této poloze, polykat nepříjemné kapky. Na mou žádost lékárník nabídl právě obdrženou novinku - výživný sprej „Afrin“. Náklady mě uspokojily - 134 rublů. Odrůdy "Afrin", jak se ukázalo, hodně. Dostal jsem sprej do bardovoy boxu.

Účel léku: zúžení cév nosní sliznice a následně odstranění otoků. Způsob aplikace: 2-3 injekce do každého nosního průchodu dvakrát denně. To znamená, že akce "Afrin" 12 hodin, protože toto doporučení je logické: poprvé - ráno, podruhé - večer. A ve skutečnosti, "Afrin" platí po dobu 12 hodin! Přiznávám, že v mé praxi stále ještě nebyly žádné prostředky, které by fungovaly tak dlouho: maximálně 5-6 hodin a v podstatě ještě méně. A pak si nemůžete vzít sprej s vámi do práce a ráno ho stříkat do nosu.

Zřejmé výhody "Afrin":
- neprotéká do hrdla a nevyteče z nosu.
- postřik je měkký.
- úleva ve formě ústupu nazální kongesce nastane během 3 minut
- 15 ml je hodná, optimální varianta nosních prostředků, spíše ekonomicky vynakládaná.

Je třeba si uvědomit, že "Afrin" nevyléčí, ale pomáhá při léčbě, zlepšit kvalitu života organismu prostřednictvím dýchacích cest. Sinusitida-sinusitida po aktivní léčbě ustupovala. A na jaře, když jsem si vzal ARVI, jsem byl znovu "Afrinem", když jsem si koupil druhou láhev.

"AFRIN" je kontraindikován u dětí mladších 6 let, těhotných a kojících a jsou zde také kategorie osob s určitými chorobami (viz návod). Všechny tyto kontraindikace jsou u mě, takže za posledních šest měsíců, s dusným nosem, používám tento pohodlný a účinný sprej pro svůj problematický nos.

Dech je naše všechno! Plné dýchání je k nezaplacení! Požehnej vám!

Recenze léku Afrin

Nosní sprej, MSD Consumer Care Inc.

Indikace pro použití

symptomatická léčba rýmy (rýma) alergické a / nebo infekční zánětlivé etiologie;

Recenze

Opláchneme nos orvi. Skládá se z izotonického roztoku zředěné mořské vody, bez chemických přísad.

Diskusní lék Afrin v záznamech maminek

U krku Lizobakt nebo Faringosept, opláchněte rotokanem, vypijte více brusinkových ovocných nápojů, opláchněte nos spreji (nejvíce termonukleární a pronikající Afrin čisté moře zkontrolované pro sebe, ale objem je pouze 75 ml). let). Je lepší opláchnout hrdlo, než vzít peníze. Teplota až 37,5 je považována za normální, není možné sestřelit cokoliv. Že žaludek táhne, je normální. Normálně, pokud je malá kapka krve (krvácení z implantace), není normální, když: 1) hodně světlé krve - naléhavě v ambulanci, 2) spoustu šmouh a bolesti žaludku, pokud žaludek moc nebolí a nedochází k propuštění.

Recenze pro Afrin

Forma uvolnění: Nosní sprej

Analogy Afrin

Shoduje se podle indikací

Cena od 0 rublů. Analogově levnější o 223 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 8 rublů. Analogově levnější o 215 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 21 rublů. Analogově levnější o 202 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 22 rublů. Analogově levnější o 201 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 23 rublů. Analogově levnější o 200 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 23 rublů. Analogově levnější o 200 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 25 rublů. Analog levnější o 198 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 26 rublů. Analog levnější o 197 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 27 rublů. Analogově levnější o 196 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 29 rublů. Analogově levnější o 194 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 31 rublů. Analogově levnější o 192 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 32 rublů. Analogově levnější o 191 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 33 rublů. Analogově levnější o 190 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 37 rublů. Analogově levnější o 186 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 42 rublů. Analogově levnější o 181 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 42 rublů. Analogově levnější o 181 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 44 rublů. Analogově levnější o 179 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 51 rublů. Analogově levnější o 172 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 55 rublů. Analogově levnější o 168 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 55 rublů. Analogově levnější o 168 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 55 rublů. Analogově levnější o 168 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 75 rublů. Analogově levnější o 148 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 82 rublů. Analogově levnější o 141 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 82 rublů. Analogově levnější o 141 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 89 rublů. Analogově levnější o 134 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 94 rublů. Analogově levnější o 129 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 97 rublů. Analogově levnější o 126 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 105 rublů. Analogově levnější o 118 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 105 rublů. Analogově levnější o 118 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 112 rublů. Analogově levnější o 111 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 113 rublů. Analogově levnější na 110 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 114 rublů. Analogově levnější o 109 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 116 rublů. Analogově levnější o 107 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 119 rublů. Analogově levnější o 104 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 120 rublů. Analogově levnější o 103 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 122 rublů. Analogově levnější o 101 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 124 rublů. Analog levnější o 99 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 124 rublů. Analog levnější o 99 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 124 rublů. Analog levnější o 99 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 127 rublů. Analogově levnější o 96 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 128 rublů. Analog levnější na 95 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 131 rublů. Analogově levnější o 92 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 143 rublů. Analog levnější o 80 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 146 rublů. Analogově levnější o 77 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 147 rublů. Analogově levnější o 76 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 147 rublů. Analogově levnější o 76 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 147 rublů. Analogově levnější o 76 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 147 rublů. Analogově levnější o 76 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 148 rublů. Analogově levnější o 75 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 148 rublů. Analogově levnější o 75 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 151 rublů. Analogově levnější o 72 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 157 rublů. Analog je levnější o 66 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 166 rublů. Analogově levnější o 57 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 171 rublů. Analogově levnější o 52 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 174 rublů. Analogově levnější o 49 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 177 rublů. Analogově levnější o 46 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 179 rublů. Analog levnější o 44 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 182 rublů. Analogově levnější o 41 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 185 rublů. Analogově levnější o 38 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 186 rublů. Analogově levnější o 37 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 187 rublů. Analogově levnější o 36 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 189 rublů. Analogově levnější o 34 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 189 rublů. Analogově levnější o 34 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 191 rublů. Analogově levnější o 32 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 196 rublů. Analogově levnější o 27 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena je od 198 rublů. Analogově levnější o 25 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 204 rublů. Analogově levnější o 19 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 208 rublů. Analogově levnější o 15 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 209 rublů. Analogově levnější o 14 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 224 rublů. Analog je dražší za 1 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 227 rublů. Analog je dražší pro 4 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 227 rublů. Analog je dražší pro 4 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 229 rublů. Analog je dražší za 6 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 233 rublů. Analog je dražší za 10 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 236 rublů. Analog dražší o 13 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 237 rublů. Analog dražší o 14 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 240 rublů. Analog dražší o 17 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 257 rublů. Analog dražší o 34 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 264 rublů. Analog je dražší pro 41 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 266 rublů. Analog dražší na 43 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 271 rublů. Analog více o 48 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 273 rublů. Analog je dražší o 50 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 275 rublů. Analog dražší na 52 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 276 rublů. Analog dražší o 53 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 278 rublů. Analog dražší na 55 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 279 rublů. Analog je dražší o 56 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena je od 288 rublů. Analog dražší na 65 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 289 rublů. Analog dražší na 66 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 289 rublů. Analog dražší na 66 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 292 rublů. Analog dražší na 69 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 295 rublů. Analog více o 72 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 296 rublů. Analog dražší na 73 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 298 rublů. Analog je dražší 75 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 299 rublů. Analog je dražší na 76 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 310 rublů. Analog je dražší za 87 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 312 rublů. Analog dražší na 89 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 314 rublů. Analog je dražší na 91 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 314 rublů. Analog je dražší na 91 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 314 rublů. Analog je dražší na 91 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 315 rublů. Analog je dražší na 92 ​​rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 315 rublů. Analog je dražší na 92 ​​rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 319 rublů. Analog více o 96 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 328 rublů. Analog je dražší za 105 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 338 rublů. Analog dražší na 115 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 339 rublů. Analog dražší na 116 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 340 rublů. Analog dražší na 117 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 345 rublů. Analog dražší na 122 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 347 rublů. Analogový dražší na 124 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 359 rublů. Analog dražší na 136 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 361 rublů. Analog dražší na 138 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 371 rublů. Analog dražší o 148 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 372 rublů. Analog dražší o 149 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 378 rublů. Analog dražší o 155 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 396 rublů. Analog dražší o 173 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 408 rublů. Analog více o 185 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 410 rublů. Analog více o 187 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 412 rublů. Analog je dražší pro 189 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 416 rublů. Analog více o 193 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 448 rublů. Analog více o 225 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 461 rublů. Analog více o 238 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 489 rublů. Analog dražší o 266 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 512 rublů. Analog více o 289 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 530 rublů. Analog dražší na 307 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 531 rublů. Analog dražší na 308 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 540 rublů. Analog dražší na 317 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 550 rublů. Analog dražší o 327 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 586 rublů. Analog je dražší na 363 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 656 rublů. Analog více o 433 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 678 rublů. Analog dražší na 455 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 688 rublů. Analog dražší na 465 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 698 rublů. Analog dražší o 475 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 730 rublů. Analog dražší o 507 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 1134 rublů. Analog je dražší na 911 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 1317 rublů. Analog dražší za 1094 rublů

Shoduje se podle indikací

Cena od 3699 rublů. Analog dražší o 3476 rublů

Návod k použití přípravku Afrin

Forma uvolnění, složení a balení

Nosní 0,05% ve formě gelové suspenze bílé nebo téměř bílé barvy, s charakteristickou vůní citrusů.

Pomocné látky: dihydrát edetátu disodného - 300 µg, hydrogenfosforečnan sodný - 975 µg, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného - 5,525 mg, povidon K29-32 - 30 mg, roztok benzalkoniumchloridu 17% - 1,471 mg, makrogol 1450 - 50 mg, benzylalkohol - 2,5 mg, mikrokrystalická celulóza a sodná sůl karmelózy (Avicel RC-591) - 30 mg, citronová příchuť - 1,5 mg, čištěná voda - qs až 1 ml.

15 ml - plastové lahve s dávkovacím zařízením (1) - kartonové obaly.

Farmakologický účinek

Vazokonstrikční lék pro místní použití, alfa-adrenostimulyator. Oxymetazolin způsobuje zúžení cév sliznic nosu, nosních dutin paranazálních dutin a Eustachovy trubice, což vede ke snížení jejich otoků a úlevy při nosním dýchání při alergické a / nebo infekční zánětlivé rýmě.

Vzhledem k přítomnosti nosních pomocných látek ve spreji (mikrokrystalická celulóza a sodná sůl karmelózy, povidon-C29-32) lék nevyteče z nosu a neprotéká do hrdla, protože po vložení do nosních průchodů se sprej stává viskóznějším a je zadržován na nosní sliznici účinněji než standardní vodný roztok.

Podle klinických studií lék začne působit do 1 minuty, účinek trvá až 12 hodin.

Farmakokinetika

Při použití jako nosní sprej je oxymetazolin v krevní plazmě prakticky nedetekovatelný.

Indikace

- symptomatická léčba rýmy alergické a / nebo infekční zánětlivé etiologie;

Dávkovací režim

Lék se používá intranasálně.

Před každým použitím lahvičku důkladně protřepejte.

Před prvním použitím nosního spreje je nutné „kalibrovat“ několikrát stříkací hlavu.

Dospělí a děti od 6 let - 2-3 injekce do každého nosního průchodu v intervalu 10-12 hodin, u dospělých může být frekvence užívání zvýšena až 3krát denně. Nedoporučuje se překročit stanovenou dávku.

Vedlejší účinky

Lokální reakce: přechodná suchost a pálení sliznice nosní dutiny, sucho v ústech a krku, kýchání. Při dlouhodobém užívání - tachyfylaxe, reaktivní hyperemii a atrofii nosní sliznice. Benzalkoniya chlorid, který je součástí léčiva, může způsobit podráždění nosní sliznice.

Systémové reakce: zvýšený krevní tlak, zvýšená úzkost, nevolnost, závratě, bolesti hlavy, nespavost, palpitace, poruchy spánku.

Kontraindikace

- současné použití inhibitorů MAO (včetně doby 14 dnů po jejich zrušení);

- děti do 6 let.

- přecitlivělost na léčivo.

Musí být předepsána preventivní opatření pro koronární arterii, arytmii, chronické srdeční selhání, těžkou aterosklerózu, hypertenzi, hypertyreózu, diabetes, chronické selhání ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem, hyperplazii prostaty s klinickými příznaky, těhotenství, během laktace.

Použití v průběhu březosti a laktace

Bezpečnost léku u těhotných žen a během laktace nebyla stanovena, proto by měl být lék předepsán během těhotenství a během kojení pouze tehdy, pokud očekávaný přínos užívání léčiva pro matku převyšuje potenciální riziko pro plod nebo kojence.

Žádost o porušení funkce ledvin

Použití u dětí

Zvláštní pokyny

Při dlouhodobém užívání (déle než jeden týden) se mohou projevit symptomy nazální kongesce.

Pokud je nutné pokračovat v léčbě déle než 5 dnů, měl by se pacient poradit s lékařem.

Zabraňte kontaktu s očima.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Léčivo s řádným použitím a v doporučených dávkách nemá vliv na řízení motorových vozidel a práci s mechanismy, nicméně v případě takových vedlejších účinků, jako jsou závratě, by se měl pacient těchto typů činností zdržet.

Předávkování

Příznaky: s výrazným předávkováním nebo náhodným požitím jsou možné nevolnost, zvracení, cyanóza, horečka, tachykardie, arytmie, zvýšený krevní tlak, dušnost, duševní poruchy, deprese CNS (ospalost, snížená tělesná teplota, bradykardie, snížený krevní tlak, respirační deprese a kóma).

Léčba: symptomatická; v případě náhodného požití - výplach žaludku, aktivní uhlí.

Lékové interakce

Lék zpomaluje vstřebávání lokálních anestetik, prodlužuje dobu jejich působení.

Kombinované použití s ​​jinými vazokonstrikčními léky zvyšuje riziko vedlejších účinků.

Při současném použití inhibitorů MAO (včetně období 14 dnů po jejich vysazení), maprotilinu a tricyklických antidepresiv - zvýšeného krevního tlaku.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Recenzent: Tatyana (pozitivní hodnocení)

Výhody: efektivní lék, levná, dostupnost v lékárnách

Nevýhody: nenalezeny

Když jsem spolu s dalšími studenými příznaky měl nos s opuchem nosu, šel jsem do lékárny. Naposledy, když jsem byl studený, bylo dávno, takže doma nebyly žádné drogy. A teď je tu spousta nových produktů, chtěl jsem něco efektivního. Požádala lékárníka o radu, nabídla mi sprej Afrin. Nevěděl jsem nic o této droze, nepoužíval jsem ji dříve, viděl jsem jen hodně reklamy v televizi. Hlavní účinnou látkou je oxymetazolin. Platí tak, jak je uvedeno v návodu k léku: 2x denně, dvě kliknutí. Tryska na lahvičce je velmi pohodlná, umožňuje aplikovat dávkovaný sprej a neumožňuje jej přehánět. Sprej dobře zavlažuje nosní dutinu, ve skutečnosti se nedostává do úst. Otok nosní sliznice klesá téměř okamžitě (po 2-3 minutách) a účinek trvá až 12 hodin, jak tvrdí výrobce. Aplikovala jsem Afrin 4 dny, rýma byla úplně pryč. Moc se mi líbil sprej, účinný a levný lék na řešení chladu.

Recenzent: Anatoly (neutrální recenze)

Vrací schopnost dýchat

Výhody: dobře zvládá ucpání nosu

Nevýhody: není unikátní, cena

Afrin je běžný vazokonstriktor na bázi oxymetazolinu, pracuje velmi dobře s nazální kongescí, s průměrem tří aplikací denně. V tomto přípravku jsem nenašel nic zvláštního nebo velmi odlišného od jiných vazokonstrikčních činidel. Ano, funguje to dobře, ale stejný nafyzin s cenou 10krát levnější, stejně tak přispívá k rozkladu sinusů. Afrin má vhodnou láhev a dobře rozprašuje roztok. Stejně jako u jiných vazokonstriktorů se nedoporučuje kontinuálně používat. Vyschne nosní sliznici, není to hezké. Ale pokud si vyberete mezi schopností dýchat normálně a trochu nepohodlí ze sucha, pak je samozřejmě lepší po dobu léčby zvolit první.

Autor recenze: Elena (pozitivní hodnocení)

Výhody: Pohodlný, rychle působící, dlouhotrvající účinek, nerektivní, změkčuje nosní výtok, urychluje hojení

Nevýhody: Milý, trochu suchý

Afrin nejenže odstraňuje rýmu, stále umývá nos a změkčuje výtok. Neshromažďují se v nose, slouží jako ideální „domov“ pro bakterie, ale snadno, rychle a úplně odejdou. V důsledku tohoto komplexního působení sprej urychluje regeneraci. Můj velmi výtok z nosu a snot zmizel v den 4, i když obvykle trpím týden a půl. Během tohoto období nemá závislost čas na vznik, nos po dýchání Afrinu dobře dýchá. Pokud jde o odstranění chladu, lék je dobrý: doslova za 5-10 minut zcela uvolňuje nos. Funguje stejně rychle a dobře, i když je zima. Pokud používáte Afrin na noc, můžete bezpečně spát - akce trvá záznam 8-10 hodin a nos dobře dýchá, dokonce i na konci. Proto používám sprej jen 2-3 krát denně, a s takovou frekvencí použití produkt suší sliznice velmi slabě.

Recenzent: Jeanne (pozitivní hodnocení)

10 hodin zmírní přetížení nosu

Výhody: účinnost, rychlost, mírné náklady, pohodlné použití

Můj nos není v nejlepším stavu. Ještě nespadá, ale kromě toho se nemůže pochlubit žádnými úspěchy. Každý podzim a zimu mám těžké období úplného přetížení. Dříve jsem se kvůli tomu bála usnout, trpěla tím, že tělo musí dýchat jen ústy a nemohu tento proces ovládat ve snu. Teď si šetřím tím, že koupím Afrin nosní sprej. Je vhodné sprej a sprej opravdu neproniká do nosu, jak bylo slíbeno na obalu. To trvá asi 10 hodin. Toto období postačí dobře. Nebyly z toho žádné vedlejší účinky.

Recenzent: Ulyana (pozitivní hodnocení)

Afrin - jemný lék na léčbu rýmy

Výhody: Ošetření, ochrana před vysycháním.

Podle mého názoru jsou prostředky pro léčbu rýmy rozděleny do dvou skupin. První je léky, které rychle otevřou dech, ale neuzdraví. Druhou je léčba kapek, ale jejich působení je poněkud pomalé, bude muset trpět, dokud nebudou jednat. Proto se pro mě objevilo, že objevem je Afrin, který působí okamžitě po instilaci, léčí nosní sliznici a zabraňuje vysychání. Koupil jsem si sprej na radu lékárníka a nelitoval jsem ho. Zpočátku jsem ho použil tak, jak je uvedeno v instrukcích 2-3 vstřikování, a jednou, když se láhev rozběhla, musela jsem šetřit až do rána. Ukázalo se, že jedna injekce je dost pro nos, který dýchá. Akce Afriana Mám dost 6-8 hodin, aplikuji lék na 5-6 dnů rýma.

Recenzent: Vera (pozitivní hodnocení)

Kapky s dlouhou dobou působení

Výhody: Zvlhčuje, dlouhotrvající, pohodlný dávkovač, gelová textura, netěsní

Nevýhody: vysoká cena

Vasokonstrikční kapky v běžném nachlazení se nesnaží dostat příliš daleko. Obávám se, že si na to zvyknu. Ale jednou denně po celou noc vždycky kapu, protože nemůžu vystát rýmu a přetížení nosu během spánku. Koneckonců, chci spát, relaxovat a získat sílu. Pracovní kolega, se kterým jsme spolu onemocněli, doporučil koupit Afrin. Je založen na standardním oxymetazolinu, ale na obalu byl indikován dlouhodobý účinek až 12 hodin, a dokonce i to, že lék nesleduje! Jeho obal je velmi pohodlný s poměrně dlouhým dávkovačem. Pshikat jemně. Miloval texturu. Nikdy jsem se s nikým podobným nesetkal. Taková lehká gelová textura, která rovnoměrně padá. Opravdu neteče! A v hrdle není žádný ošklivý pocit medicíny. Jeho činnost je ve srovnání s jinými prostředky opravdu dlouhá. Přinejmenším, aby se dostal do nosu, nevstal v noci. Hodiny 7-8 dost. Velmi pohodlné použití, líbilo se mi to!

Recenzent: Olesya (pozitivní hodnocení)

Super sprej z chladu

Výhody: pracuje po dlouhou dobu, nevyschne

Používáme celou rodinu - mě, manžela, dítě a matku. Sprej pohodlný, nastříkaný do nosu na celé sliznici a odstraňuje přetížení. Současně to nevyschne, nestiskne a nedotáhne se. Pro dítě, plus to nestojí po krku, na rozdíl od kapek. Akce se projevuje téměř okamžitě a trvá několik hodin, jak slibují - můj syn, když má nachlazení, šplouchá v noci a celou noc dýchá. Můj manžel je alergický na chmýřík topolů, nos je pevně položen a zároveň z něj vyteče - je také zachráněn Afrinem, ale bez fanatismu, takže neexistuje žádná závislost. Afrin je obyčejný s mořskou vodou, ale já nevěřím, že tam je mořská voda z Francie a já koupím jen obyčejnou vodu.

Afrin

Formy propuštění

Afrina instrukce

Afrin (oxymetazolin) je lokální vazokonstriktor-dekongestant alfa adrenergní skupiny. K dispozici jako nosní sprej. Používá se ke zmírnění příznaků alergické a infekční zánětlivé rýmy, rinosinusitidy, salpingoitidy, pollinózy. Způsobuje přetrvávající vazokonstrikci krevních cév olfaktorických a respiračních zón nosní dutiny, sinusových dutin a sluchové trubice, což vede ke snížení opuchu, odstranění obstrukce nosu a snadnějšímu dýchání nosem. Pomocné složky Afrinu (prášková modifikace přírodní celulózy, celulózové gumy, pdononu C29-32) činí sprej více viskózním a zajišťuje jeho zadržení na sliznici nosní dutiny, což zabraňuje proudění spreje z nosních průchodů a jeho proudění do hrdla (to je výhoda standardních vodných roztocích). Akce Afrin se vyvíjí za 1-2 minuty. Doba trvání akce je v průměru 12 hodin. Při intranasálním podání účinná látka léku neproniká do systémového oběhu. Před vstřikováním láhve do nosní dutiny ji důkladně protřepejte. Při prvním použití léku je nutné provést několik "nečinných" injekcí. Jedna dávka - 2-4 injekce do každé nosní dírky. Frekvence použití - 1-3 krát denně. V pediatrické praxi platí od 6 let věku. Možné vedlejší účinky jsou především lokální povahy: dehydratace a spalování nosní sliznice, hypoalivace, sucho v krku, kýchání.

Při dlouhodobém užívání se může objevit tachyfylaxe - rychlý postupný pokles terapeutického účinku. Jedna z pomocných složek léku - benzalkoniumchlorid - v některých případech může dráždit sliznici nosu. Afrin je kontraindikován u atrofie sliznice nosní dutiny a nervových zakončení v ní, individuální intolerance na složky léčiva. Afrin je nekompatibilní s inhibitory MAO. Během těhotenství a kojení se lék používá s maximální opatrností. S dlouhou léčbou (více než 7 dní) se mohou projevit symptomy rýmy. Užívání léku po dobu 5 dnů nebo déle by mělo být dohodnuto s lékařem. Pokud používáte Afrin v souladu s návodem k použití, léčivo neovlivňuje schopnost pracovat s potenciálně nebezpečnými stroji, včetně řízení automobilu, avšak pokud se takové nežádoucí vedlejší účinky vyskytnou jako závratě, je nutné se těchto činností zdržet. Afrin zpomaluje vstřebávání lokálních anestetik a prodlužuje dobu jejich působení. Kombinované užívání léčiva s jinými lokálními vazokonstriktory se nedoporučuje vzhledem ke zvýšenému riziku vedlejších účinků, včetně systému.

Recenze Afrin Extra Spray nosní pro rýmu

5 - 0

4 - 0

3 - 0

2 - 0

1 - 0

Před nějakým časem měl můj starý dědeček chlad. Měl lehký výtok z nosu a mírný kašel. Rozhodl se, že se s takovou zimou dokáže bez problémů poradit, aniž by se poradil s lékařem, a šel do lékárny, aby něco koupil od zimy. Jedná se o velmi velkou chybu, že můžeme léčit i neškodný výtok z nosu sami, měli byste se vždy poradit s lékařem! V lékárně mu byla doporučena novinka, která si poradí s jakýmikoli projevy rýmy. Jak jsem se později dozvěděl, tento sprej může být novinkou, ale aktivní složka je stejná jako ve stovkách jiných léků pro běžné nachlazení. A všichni jednají stejným způsobem!

Dědeček koupil tento sprej a začal léčbu. Teprve teď je jasné, že hodně aplikoval, nebo dokonce i z malého dávkování, mohou nastat nežádoucí účinky, ale po chvíli měl hlavu závratě, oči ztmavlé, jeho krevní tlak vzrostl. Obecně se jednalo o hypertenzní krizi.

Jak se později ukázalo, účinná látka obsažená v přípravku může zúžit nejen nosní sliznici, ale také působí na cévy celého organismu. Proto se na pozadí použití této drogy může stát nebezpečné komplikace, které nebudou srovnávány s běžným nachlazením. To se samozřejmě týká těch lidí, u kterých je cévní systém mimo provoz, a proto lék působí na své tělo tímto způsobem. Zdraví lidé však také nejsou příliš užiteční pro použití vasokonstrikčních kapek, které mohou způsobit léky na rýmu.

Tento sprej je velmi nebezpečný pro ty, kteří trpí aterosklerózou, stejně jako lidé, kteří mají vysoký krevní tlak. Buďte opatrní při používání tohoto léku!

Afrin Spray: instrukce. Děti i dospělí. Recenze a cena

Sprej Afrin, vyráběný firmou Bayer, je jedním z nejoblíbenějších léků pro nazální kongesci a rýmu.

Ale velmi často nás ruší nejen v tradičních „chladných“ obdobích, ale také v horkém létě, kdy se pravidelně setkáváme s klimatizačními jednotkami, toaletami, nealkoholickými nápoji a dalšími.

Zároveň se často snažíme vyrovnat se s onemocněním na vlastní pěst a nakupovat různé léky v lékárnách. Proto je nutné zjistit, zda lze Afrin léčit sám, jak správně aplikovat a jak bezpečný je.

Afrin: složení léku

Aktivní složkou léčiva je oxymetazolin, který je považován za jednu z nejúčinnějších látek s vazokonstrikčním účinkem. Je přítomen ve výrobcích všech obchodních názvů linie 500 µg na 1 g roztoku.

Oxymetazolin je α-adrenomimetikum poslední generace, které vyvolává pokles průměru malých kapilár sliznice, které lemují vnitřní povrch nosní dutiny, dutin a Eustachovy trubice.

Díky tomu je dosaženo snížení jeho otoku a výrazného zmírnění dýchání.

Sloučenina má výrazný vazokonstrikční účinek během prvních 5 minut po injekci a ve většině situací dochází k terapeutickému účinku i během první minuty a trvá až 12 hodin.

Oxymetazolin však může způsobit závislost a v důsledku toho lékařskou rýmu, proto přípravky na jejím základě se nedoporučují používat déle než 3 dny.

Jako pomocné složky se skládá z mnoha sloučenin, které hrají roli stabilizátorů, zahušťovadel, konzervačních látek, příchutí atd. To je:

  • MCC a Povidone-K29-32;
  • hydrogenfosforečnan sodný a monohydrát dihydrogenfosforečnanu;
  • Sodná sůl EDTA;
  • makrogol a benzylalkohol;
  • benzalkonium chlorid;
  • vody
Afrin Foto balení

Každý z níže uvedených sprejů však obsahuje řadu dalších sloučenin, které zajišťují jejich vlastnosti.

Všichni však sdílejí jednu jedinečnou vlastnost - přítomnost složek, které zajišťují retenci léčiva na povrchu nosních sliznic.

Díky nim neprotéká po krku, a proto trvá mnohem déle v ohnisku zánětu a má výraznější terapeutický účinek.

Formulář vydání. Sprejové odrůdy

Řada produktů Afrin je dostupná na farmaceutickém trhu s několika různými léky:

  • klasický (červený);
  • hydratační (purpurová);
  • extra (zelená);
  • spreje a kapky Čisté moře.

Vezměte v úvahu všechny existující typy spreje podrobněji, protože každý z nich má své výhody a nevýhody, což určuje oblast jejich použití.

Klasika

Afrin 0,05% nazální sprej je bělavá gelová suspenze se specifickou vůní citronu.

Je k dispozici v plastových lahvích s rozprašovací tryskou 15 ml. Každý z nich, spolu s instrukcemi zabalenými v lepenkové krabici.

Afrin hydratační krém

Purpurový nosní sprej je také bělavá gelová suspenze se specifickou vůní citronu.

Na rozdíl od jiných produktů řady obsahuje glycerol, který pomáhá udržovat vlhkost v tkáních.

Proto, návod k použití doporučuje používat k boji proti nachlazení, doprovázené vysycháním a podrážděním sliznice.

Z dopravníků výrobce je dodáván v 15 ml lahvích s dávkovacím zařízením. Každá z nich je spolu s anotací zabalena v kartonové krabici.
Zdroj: nasmorkam.net

Afrin doplňky s eukalyptem a mentolem

Zelený sprej na rozdíl od předchozích obsahuje navíc kafr, levomentol a cyneol, díky nimž má charakteristickou osvěžující vůni.

Přítomnost těchto látek vede k podráždění chladných receptorů trojklanného nervu, což přispívá k pocitu chladu a eliminaci nazální kongesce.

Je to však také bílá gelová suspenze. Lék se prodává v lékárnách, balených v lahvičkách po 15 ml, balených v lepenkových krabicích.

Afrin Clear Sea

Řada těchto léků obsahuje fyziologický roztok, který se používá k propláchnutí nosu během rýmy, alergií nebo k obnovení normální hladiny vlhkosti na sliznicích suchým vzduchem.

Výrobce navíc nabízí 3 možnosti pro fondy pod touto značkou:

  • isotonický roztok, který může být používán v rámci samočinného léčení donekonečna;
  • hypertonický roztok obsahující vysokou koncentraci solí, v důsledku čehož je používán pouze tak, jak je předepsán lékařem pro nazální kongesci;
  • Nosní kapky Afrinu slouží k zvlhčení sliznic a mytí nosních cest u batolat od 0 do 3 let.

Afrin Moisturizer Recenze

Byl jsem nemocný, nos byl vycpaný, je těžké dýchat, nemůžu spát. Trpěl tak dva dny a pak si koupil Afrin. Slyšeli jste o tom s reklamou. Výrobci ji umísťují jako viskózní ve srovnání s jinými spreji, takže to opravdu nestojí po hrdle. Od ucpání šetří hodiny pro 5, pak je nutné postup opakovat. Není to špatné, zvládá úkol, ale existují finanční prostředky a levnější

Afrin kromě vynikajícího účinku na nosní sliznici nejen rychle a trvale uvolňuje běžné nachlazení, ale také neprochází dovnitř a nevyteče ven. To dosahuje značných úspor na drogách a cena je pro rodinný rozpočet zcela normální, protože jiné drogy jsou vynakládány mnohem rychleji. Kdyby pro mě byly obvyklé prostředky dostačující jen dva dny, pak láhev léku Afrin pro mě pracovala asi týden!

Afrin nikdy neuspěl. Chřipka a orvi je pro mě běžná věc. Pomáhá mi s přetížením nosu, a od zimy, zmírňuje otok, nejdůležitější věc pro mě byla při výběru léku - lék by neměl být návykový. Afro-American-made, balení je pohodlné, dávkovač se snadno používá, bubliny jsou kompaktní. Cena je optimální, dost dlouho.

Když sinusitida, lékař několikrát napsal tento sprej Afrin 0,05%. Sprej není drahý a spolehlivý v kvalitě. Aplikovala jsem Afrin 0,05% třikrát denně a hlavní věc před použitím spreje je protřepání láhve. Před použitím spreje je velmi užitečné si přečíst návod. Tento nástroj mi velmi rychle pomohl. Pěkné na spreji.

Dlouhou dobu jsem měl vasomotorickou rýmu, kterou jsem se nesnažil, mnoho kapek jednoduše suší sliznici, takže je často musím změnit. Naposledy, když jsem byl napsán, byla Afrin, jeho cena byla cenově dostupná a já ho pětkrát hodnotím pro jeho efektivitu! Dokonale hydratuje sliznici a eliminuje přetížení, vřele doporučuji, kdo má stejné problémy jako já.

Sprej nosní zvlhčovač "Afrin". Velkým plusem pro mě byl tento sprej. Nemám rád, když používám spreje s chladem, tekutina se všemi „chuťovými recepty“ teče po hrdle. S tímto nástrojem neexistuje žádná taková věc. Afrin neteče, rovnoměrně rozprašuje obsah stěn nosu. Zhluboka dýchám. Afrin nevysušuje sliznice, příjemnou cenu.

Mám s věkem problémy s nosem, stojí za to trochu chytit chlad, když se rýma objeví hned, a ne každý lék pomáhá. Nějak jsem zkusil afrin a teď mám rýmu. Cena je cenově dostupná pro každého. Líbí se mi to moc, působí rychle a efekt je velmi odolný, trvá přesně 12 hodin. A po instilaci není v nose a pálení sucho.

Mám s věkem problémy s nosem, stojí za to trochu chytit chlad, když se rýma objeví hned, a ne každý lék pomáhá. Nějak jsem zkusil afrin a teď mám rýmu. Cena je cenově dostupná pro každého. Líbí se mi to moc, působí rychle a efekt je velmi odolný, trvá přesně 12 hodin. A po instilaci není v nose a pálení sucho.

Mám s věkem problémy s nosem, stojí za to trochu chytit chlad, když se rýma objeví hned, a ne každý lék pomáhá. Nějak jsem zkusil afrin a teď mám rýmu. Cena je cenově dostupná pro každého. Líbí se mi to moc, působí rychle a efekt je velmi odolný, trvá přesně 12 hodin. A po instilaci není v nose a pálení sucho.

Před každou zimou po mnoho let kupuji spreje takového plánu. Tentokrát jsem se rozhodl vyzkoušet Afrin, pro mě něco nového a cena je poměrně dostupná. Dostatečný jeden flakonchik na dalno. Ráno jsem pokropil a zapomněl na chlad na dvanáct hodin. Nepozoroval jsem žádné vedlejší účinky. V nose po vysušení spreje. Můj manžel ji také používal, řekl, že není horší než ostatní, ale levnější.

Měl jsem špatný studený a otitis media a můj kolega mi doporučil použít lék Afrin. Za cenu to není vůbec drahé. Je dobře, že jsem nešel k doktorovi, jinak by mi dal spoustu drahých léků. Sprej se ukázal být velmi účinný a aplikoval jsem ho ve 2 injekcích 2x denně a interval mezi aplikacemi byl nejméně 12 hodin. Sprej mi pomohl překonat nemoc.

Afrin

Lék Afrin je vazokonstriktor (viz recenze), který se používá u dospělých pacientů a dětí starších 6 let pro symptomatickou léčbu alergické rýmy a infekční zánětlivé etiologie rýmy (rýmy), stejně jako sinusitidy, eustachitidy a senné rýmy.

Složení a uvolňovací forma

Složení Afrinu jako účinných látek zahrnuje oxymetazolin (oxymetazolin hydrochlorid) - alfa-adrenomimetik, pokud je aplikován lokálně, což způsobuje zúžení cév nosní sliznice, Eustachovy trubice a vedlejších nosních dutin. Výsledkem oxymetazolinu je snížený otok sliznic, v důsledku čehož se nosní průchody normalizují, když se objeví rýma, stává se dýchání nosu obtížným. Forma léčiva - nosní sprej (nosní sprej).

Afrin INN

Oxymetazolin (INN je mezinárodní nechráněný název).

Aplikace a kontraindikace

Kontraindikace pro použití přípravku Afrin spočívá v tom, že pacient má atrofickou rýmu nebo přecitlivělost na léčivo. Tento vazokonstriktor nelze použít současně s inhibitory monoaminooxidázy a po dobu 2 týdnů po vysazení. Sprej Afrin během těhotenství a kojení by měl být předepisován ve výjimečných případech, s opatrností. Jako vedlejší účinek je možná suchá sliznice nosu, kýchání, vysoký krevní tlak, bolesti hlavy atd. Před zahájením léčby si přečtěte návod.

Která droga je lepší?

Viz také

Recenze pro Afrin

Koupil jsem si Afrin za 182 rublů (červená Afrin, která je originální, to znamená, že štítek a krabička je červená), rozhodl se to vyzkoušet na zimu. Krabice se zdála být velká, ve skutečnosti je láhev v obvyklém objemu 15 ml, větší je pouze výtok na ní. Sprej dobře, silně, ale když znovu, díra zřejmě vyschne a budete muset napsat dvakrát. Líbilo se mi, že Afrin opravdu neunikl do krku a nevytekl z nosu, dokonce ani po dvou plných šlucích. To je pravda. On začne jednat brzy, ne v minutě, samozřejmě, ale za 5 minut, ne více. A taky asi 12 hodin, něco se odmítlo, zdá se mi to, opakoval jsem to znovu po 6 hodinách. Cena je samozřejmě vyšší než ostatní, ale líbilo se mi to.

Pokud se díra vyschne, můžete krátce snížit výtok do vody, aby se nasákly zbytky, jednou jsem to udělal. Bezplatné poradenství: pokud po použití okamžitě opláchněte vodou a ubrouskem, pak se nic nestane. To platí nejen pro Afrin, ale i pro jiné podobné postřikovače.

Dnes existují tři typy Afrinu, podmíněně: červená, zelená a modrá; Afrin (červený - ten na fotografii), originál, Afrin Extra s eukalyptem a mentholem (zelený) a hydratační Afrin (modrý). Barvy podle barvy obalu a štítku na lahvi.

Všechny tři jsou nosní spreje na bázi oxymetazolinu, Extro má chladicí účinek díky levomentolu a cineolu a hydratační má vlhkostní retenční účinek díky glycerolu a makrogolu (to jsou všechny další složky).

Při nákupu, Afrin dostal dotykové rukavice, také Afrin, nečekal, tyto rukavice jsou vtaženy přes okno ke mně - nemohu pochopit, a proč je dotek vlastně? Zdá se, že pro smartphony tak, aby ruce nezchladly. V březnu to byl ještě případ, koupil jsem si červený chuchvalec, tam byl ještě modrý, rukavice byly také bordové barvy a na jednom z nich patřila náplast s logem léku. Na palci, indexu a prostředních prstech každé rukavice jsou špičky takové šedé barvy - zřejmě se jedná o senzory, ale tam je nit přesně stejná, nikoliv odlišná. A nefungují! Štítek říká: dárek od Afrin, akrylátový materiál, adresa výrobce Číny, to vše očividně vysvětluje. Vyrobeno na požádání Bayer. Červená jim dala peníze.

No, ne? Dokonale tyto rukavice fungují, ženy mají po celou dobu něco špatného. Telefon posouvá a posouvá vše, co je potřeba, můžete jej stisknout šedými špičkami a všemi ostatními prsty. Možná, že váš telefon je buggy, s největší pravděpodobností.

Můj syn (7 let) řekl, že tento afrin voní barvou. Co se ptám? Říká kvaš. Ačkoliv pokyny říkají: s charakteristickou citrusovou vůní) Abych byl upřímný, já sám necítím citrusy ani žádnou barvu, ale dobře to eliminuje.

Samozřejmě, s dusným nosem necítíte vůbec žádný pach, kromě nějakého čpavku. Právě jsem se kropila s Afrinem (moje žena mě požádala, abych si koupila lék na chlad, který není levnější než 100 rublů), nastříkala do obou nozder a ležela na zádech - po 5 minutách jsem začala cítit, jak to bylo dobré! Více, víc, pak všechny bzučení, jako by tam nebyla žádná zima. A teprve pak cítíte, jak to voní - to voní jeho milované ženě. A ano, nikde tam afrin neteče, jen tam, kde je to nutné.

Víš, než jsem Afrin neviděl nic takového - začal jsem ho bít do nosu, jako sypání. Zpočátku, ne moc, pak více, více a v důsledku toho kýchání. Ne, dobře, možná jen náhoda, ale kvůli jiným drogám z nachlazení, protože to nebylo. A já budu podporovat řečníka výše: žádné citrony, pomeranče, atd. Tento sprej necítí.

Myslím, že tam je zápach, ne vůbec ošklivý. Tento sprej funguje dobře, je aplikován normálně, není svědění v nose, není svědění. Vytváří se jako pěna uvnitř, ale není vidět. ani ven ani dovnitř to neprochází, poté je mnohem lepší dýchat. Myslím, že Afrin je jedna z nejlepších ve své kategorii, cena v podstatě vyhovuje.

Jaká další pěna vzniká?! Možná ten film - dopis vynechal? Pokud jste měli penu v nose, nemohli jste dýchat, s největší pravděpodobností. A po něm je velmi krásná, dokonce jsem bez jakýchkoliv problémů dělal dechová cvičení, i když předtím jsem dýchal ústy jako ryba.

Lék není špatný, řeknu víc - líbilo se mi to. Proč jsem se rozhodl psát - stejně jako já, jsem se držel hodnocení dnes. Hodně štěstí všem! Natalia Ivanovna, ahoj k tobě, víš od koho)

Ve skutečnosti, mocná akce, jiní si toho nevšimli! Rozhodl jsem se dnes využít Afrinu poprvé, jen počasí - zima, déšť - to tak doslova a obrazně, že... Stručně řečeno, nos byl položen ráno, zprvu jsem si myslel, že se pustím, ale ne, jako by byl dopravní zácpa v nose. Vybrala jsem si, sledovala televizi, viděla jsem reklamu, koupila Afrin, abych to zkontrolovala - a nelitovala, že jednou razí. Dýchání je nyní zdarma, podívejme se, co se stane dál, ale teď je to třída, díky!

Nelíbilo se mi to, je to drahé, ale působí stejně jako levný vazokonstriktor. Viděl jsem také Relamu, ale myslím, že je to čistý marketing. Kdo nevěří, s chladem, kupovat a porovnávat. Bude tam odtamtud nebo ne.

Muži, dávejte pozor na Afrin, pokud je problém s prostatou žlázou (adenomem). Je dobře, že jsme si to přečetli včas, a to až poté, co můj manžel měl tep. Stručně řečeno, strana víc než profesionálové. Přečtěte si pozorně tento návod!

Můj manžel dvakrát denně pshikal na jednu injekci před svátky - to bylo dost pro usnadnění dýchání, ale absolutně nezpůsobil žádné straně. Myslím, že vážné komplikace lze očekávat pouze v případě předávkování (také si přečtou instrukce, samozřejmě, že byly předběhnuty hrůzou). Obecně, v normálních dávkách, pravděpodobně nic hrozí, ačkoli jestliže srdce je píchnutí, dobře, pak pryč od hříchu. Opět platí, že přetížení musí být nějakým způsobem odstraněno... Mořská voda není mimochodem možností.

Aplikace Afrin: návod, recenze, cena

Farmakologický trh je reprezentován širokou škálou vazokonstrikčních činidel. Jedním z nich je Afrin. Co je to za lék? Jak ji aplikovat? Jaké jsou jeho recenze? Pokusíme se odpovědět na tyto a další otázky v tomto článku.

Hlavní účinné látky a formy uvolňování

Přípravek obsahuje:

  • Oxymetazolin alfa adrenostimulyator. Tato složka umožňuje vyrovnat se s přetížením a edémem čichového orgánu;
  • látky, které zvyšují viskozitu léčiva. Přispívají k tomu, že hlavní účinná látka nebude odtékat do krku a jít ven. Účinnost tohoto léku je tedy vyšší ve srovnání s běžnými vodnými roztoky;
  • glycerol a makrogol navíc navlhčují sliznici;
  • aromatický komplex: mentol, kafr, cineol. Uvolňuje nepříjemné pocity při dýchání.

Tam je Afrin sprej pro dospělé i děti. V prvním případě sprej 0,1%, ve druhém - 0,05%. Kromě toho existuje forma pro uvolnění kapek, kterou lze použít i pro dospělé i děti.

Pro děti jsou speciální kapky Afrin pro děti čisté. Tento lék se doporučuje pro použití v přítomnosti defektů nosní přepážky, s konstantním výtokem z nosu. Kromě toho se používá jako doplněk při léčbě adenoidů, angíny.

Složení Afrin pro děti - roztok mořské vody s nezbytnými stopovými prvky. Čisté moře je navrženo speciálně pro děti a je bezpečným, jednoduchým a účinným lékem. Je velmi vhodné, aby si u dětí a dětí vyčistili nos hlenu. Může být aplikován od 14. dne života dítěte.

Kapky mají mírný účinek. Jsou schopny vyléčit i nejcitlivější sliznici nosu dítěte. Využití čistého moře může být během dne několikrát delší dobu.

V roztoku nejsou žádné těkavé látky, konzervační látky, chemie. Může být také aplikován před zahájením dalšího typu léčby.

K dispozici je také Afrin Moisturizing, který se skládá ze speciálních komponent. Je schopen zadržet vlhkost, čímž zvlhčuje suchou nebo podrážděnou sliznici nosu.

Drogová akce

Se studeným nosem se jeví přetížené. Sprej odstraňuje opuch, usnadňuje dýchání. Účinek je patrný doslova od první minuty jeho použití.

Afrin hydratační přípravek nevysušuje nosní sliznici.

Doporučení pro použití

Afrin Spray se používá pro léčebné účely při akutní nebo chronické rýmě. Rýma, která je v přírodě infekční, je snadno odstranitelná pomocí tohoto léku.

Afrin lze použít pro alergické ucpání nosu. Je však důležité vědět, že tento nástroj nelze dlouho používat. Maximální doba aplikace je 7 dní. Při překročení této doby se mohou objevit nežádoucí účinky.

Afrin může také pomoci s earache s eustachitidou.

Návod k použití

Uvádí, že sprej lze použít nejen pro dospělé, ale i pro děti od 6 let. V každé nozdry musíte zadat 2-3 dávky léku. Zároveň by měl být mezi zavedením přípravku Afrin udržován interval 10 - 12 hodin.

Je důležité nepřekročit dávku léku, protože to povede k předávkování, jehož příznaky jsou následující: bledost, zvracení, nevolnost, zvýšený tlak, dušnost.

Před použitím léku protřepejte lahvičku a vyčistěte nos hlenu. Chcete-li to provést, měli byste buď vyfouknout nos nebo si umýt nos vodou. Hlava pacienta, kterému se lék podává, musí být ve vzpřímené poloze. Po injekci se doporučuje ponechat stacionární po dobu několika minut, aniž by se třásla hlava.

Je důležité vědět o kontraindikacích užívání tohoto léku.

Sprej Afrin nelze v takových případech použít:

  • atrofickou rýmu;
  • během léčby deprese;
  • do 14 dnů po vysazení přípravků MAO;
  • děti do 6 let;
  • s individuální intolerancí na složky léčiva.

Kromě toho pokyny ukazují, že těhotným ženám a kojícím matkám se také nedoporučuje sprej používat, protože je zde vysoké riziko komplikací.

Doporučené dávkování

Dospělí a mladiství Afrin musí být podáván 2x denně. Pro děti od 6 let postačuje jedna injekce do každé nosní dírky. Důležité: u dětí by maximální počet injekcí za den neměl překročit dva.

V každém případě, před zahájením léčby lékem, je nutná lékařská konzultace! Lékař bude schopen stanovit požadovanou dobu trvání léčby. Doporučuje se však, aby se kurs neudržoval déle než 5 dnů, protože pokud dojde k překročení, může se zvýšit nejen riziko nežádoucích účinků, ale také významně se sníží účinnost užívání léčiva.

Pokud po průběhu léčby příznaky nemoci nezmizely, pak je nutné se poradit s lékařem, aby předepsal další lék.

Cena léku

Průměrná cena Afrin od 190 do 210 rublů. na lahvičku 15 ml. Jedna láhev by měla stačit na 6-7 cyklů léčby.

Recenze

Stojí za zmínku, že většina pacientů zanechává pozitivní recenze o léku Afrin. Lidé mají rádi poměr ceny a kvality, příjemný chladivý efekt po aplikaci léku, hustotu roztoku, čistý nos.

Nicméně, můžete si přečíst a negativní recenze. Lidé pociťují výskyt pálení, alergie po aplikaci léku. Někteří lidé dokonce mluví o neúčinnosti nápravy.

"Afrin měl sprej moc rád. Ano, nevyléčí rýmu, ale nedokáže odstranit ucpaný nos. To, co je uvedeno v návodu k použití, je opravdu splněno. Díky němu se nosní průchody vyčistí."

"Díky Afrinovi jsem se dokázala zbavit závislosti na Naphthyzinum. Líbila se mi skutečnost, že jsem nemusel často odkapávat, ale droga už dlouho pracovala. Sliznice nosní sliznice naprosto nepřesušuje."

"Nejdřív jsem si Afrin koupila před dlouhým letem. Líbila se mi skutečnost, že jsem si všiml, že účinek drogy doslova za 5 minut jsem si všiml. Nepřesušuje se, nepáchne to, neprotéká do krku. Doporučuji tento lék."

Více Článků O Zánět Oka