Levné analogové Claritin

Hlavní Nemoci

Claritin je léčivo s antihistaminickými vlastnostmi, které je indikováno pro léčbu a prevenci vývoje chronických onemocnění způsobených vystavením alergickému zánětu, jako je bronchiální astma.

Aktivní složka blokuje receptory histaminu, které působí na buněčné struktury. Díky selektivnímu působení je možné účinně eliminovat alergické symptomy a pacient léky dobře snáší.

Vzhledem k vysoké ceně (od 240 rublů na 10 tablet) je smysluplné uvažovat o analogech pro nahrazení Claritinu levnějšími náklady, ale se stejnou účinnou látkou (loratadinem) nebo s jinou, jako je cetirizin, pokud je pacient znepokojen nežádoucími účinky.

Farmakologický účinek

Hlavní složkou Claritinu - loratadinu je tricyklická látka se selektivní antihistaminickou aktivitou.

Použití tablet nebo sirupu v dávce určené lékařem nezpůsobuje sedativní a anticholinergní účinek, léčivo neovlivňuje fungování kardiovaskulárního systému.

Vývoj antialergické aktivity je pozorován po dobu 60-180 minut, maximální koncentrace aktivní složky - po 9-11 hodinách, zachování účinnosti - během dne.

Rezistence na Claritin není pozorována po 25-28 dnech pravidelného příjmu tablet nebo sirupu.

Účinná látka se rychle vstřebává. Užívání léků spolu s jídlem způsobuje zpoždění absorpce loratadinu, což však neovlivňuje klinický účinek.

Výrobce, složení, forma vydání, cena

V lékárenské síti je claritin prezentován ve formě tablet a sirupu zahraničními farmakologickými společnostmi v Belgii a ve Spojených státech. Sirup je nejčastěji používán v pediatrii, takže není divu, když se rodiče, kteří naznačují tekutou formu léku, ptají na dětský claritin.

Claritin sirup má jednotnou konzistenci, průhlednou, někdy malovanou ve světle žlutém odstínu. K dispozici v tmavých lahvích 1 mg / ml (60 nebo 120 ml). Tablety Claritinu jsou uzavřeny v blistrech. V prodeji častěji balení v kusech v blistrech.

Aktivní složkou všech forem léčiva je loratadin, v jedné tabletě obsahuje 10 mg a v odměřené dávce sirupu - 5 mg. Hlavní složení léčiva je doplněno nízkoalergenními pomocnými látkami, které pravděpodobně nejsou příčinou nové alergické reakce.

Průměrná cena pro tablety claritin je asi 230 rublů (pro 10 kusů), plné balení (30 kusů) stojí 600 rublů. Cena sirupu 60 ml - 250 rublů, 120 ml - 300 rublů.

Proč potřebujete hledat analogy

  • Lékařská online služba je určena k výběru optimální náhrady léků.
  • Najít levné protějšky pro drahé léky.
  • U léků, které nemají plné analogy, viz seznam nejpoužívanějších léků.
  • Pokud jste profesionální, pomoc umělé inteligence pomůže při výběru léčby.

Lék "Claritin": 20 plných analogů, nejlevnější - Loratadin (9-51ք); 30 analogů v akci, nejpodobnější - Suprastex (233-543ք)

Jak funguje claritin?

Podle instrukcí má claritin antialergické a antipruritické vlastnosti. 30 minut po užití léků dochází ke snížení alergických symptomů a účinek léku trvá jeden den. Selektivní vlastnost léčiva může významně eliminovat účinek loratadinu na centrální nervový systém.

Dávky claritinu pro děti a dospělé

Jak jsme již diskutovali, děti drogu nepoužívají až dva roky. Všimněte si, že ve věku od dvou do tří let je povolen pouze sirup a teprve po třech letech mohou být použity tablety.

Všechny dávkovací formy claritinu se užívají libovolně, příjem potravy nezávisí na absorpci léčivé látky. Claritin se doporučuje užívat pouze jednou denně, nejlépe ve stejnou dobu.

Předepsané dávky závisí na věku a hmotnosti pacientů, proto zvažte, jak se doporučuje užívat claritin pro děti a dospělé podle oficiálních pokynů:

  • věková kategorie od 2 do 12 let vyžaduje poloviční dávku než obvyklá dávka pro dospělé - 0,5 tablety (5 ml sirupu). Pokud hmotnost dítěte přesáhne 30 kg, dávka se zdvojnásobí;
  • od 12 let se stanoví standardní dávka - 1 tableta nebo 10 ml sirupu.

V některých případech, když je pacient slabý, má nízkou tělesnou hmotnost, může být použita pediatrická dávka léku.

Claritin musí být opláchnut velkým množstvím vody.

Podle vědců, dávka claritinu 40 mg nebo více (předávkování) vede k výrazným negativním symptomům z různých orgánů. V případě předávkování je třeba doma vzít sorbent (aktivní uhlí, polysorb, enterosgel), vypít velké množství vody a zavolat záchranný tým.

Jak rychle vyléčit alergickou rýmu

Seznam levných analogů Claritinu

Cena claritinu je tvořena následovně:

  • Tablety 10 mg, 10 ks. - od 240 rublů, 30 ks. - od 610 rublů.
  • Sirup 60 ml - od 270 rublů.

Pokud je to nutné, můžete nahradit Claritin analogem levnějším z ceny, ale se stejnou účinnou látkou (loratadin):

  • "Claridol" - tablety jsou levnější než indická produkce, od 100 rublů. za 7 kusů
  • "Lomilan" - od 130 rublů.
  • "Clarsens" - od 74 rublů.
  • Loragexal je levný analog Claritina, od 55 rublů.
  • Klarotadin - domácí výrobce, od 130 rublů. pro 10 tablet.
  • "Loratadin-Akrikhin" - ruský ekvivalent, od 70 rublů. pro 10 ks.
  • "Loratadin-Teva" (Izrael) - od 180 rublů. pro 10 tablet.

Přípravky na bázi cetirizinu se mohou střídat s podobnými terapeutickými účinky (např. Při vzniku vedlejších účinků):

  • Cetirizin-Astrapharm - od 49 rublů. pro 10 kusů;
  • Cetirizin-Teva - od 209 rublů. pro 30 tablet;
  • "Desloratadine" (od společnosti Canon, Teva, Lekhim, stejně jako Deszlor) - od 127 rublů. pro 10 kusů;
  • "Levocetirizin" (Sandoz, Teva) - od 274 rublů. pro 14 ks.

Možné náhražky léku "Claritin"

Výhodou Cyberis je všestrannost, díky které je schopna volit analogy pro všechny léky. Umělá inteligence analyzuje indikace, kontraindikace, složky, farmakologické skupiny, stejně jako informace o praktickém užívání drog, a zobrazuje nejlepší náhrady s mírou podobnosti v procentech.
Plné analogy léčiv nejsou vždy dostupné a jejich použití není vždy možné vzhledem k přítomnosti nebezpečných lékových interakcí. Proto je nutné používat pouze podobné léky, někdy i z různých farmakologických skupin.

Seznam náhradníků za děti

V dětství od 2 let může lékař navrhnout použití:

  • Claridol sirup - od 80 rublů.
  • Clarincens sirup - od 110 rublů.
  • Klarotadina - od 170 rublů.
  • Loratadin-Akrikhina - levný lék, podobný ve složení, od 180 rublů.

Pokud je nutné zvolit generika nebo náhradníka, je nutná předběžná konzultace s lékařem.

Ohodnoťte službu výběru léků

Děkujeme vývojářům za takové kvalitní stránky.
Hodnocení - 5/5

Děkujeme vývojářům
Hodnocení - 5/5

Děkuji. Stručný, kompaktní, prostorný a plný. Šťastný nový rok do vaší skupiny
Hodnocení - 5/5

super program
Hodnocení - 5/5

Jen se učím, ale ve výběru analogů již existují výsledky.
Hodnocení - 5/5

Skvělé stránky díky vývojářům
Hodnocení - 5/5

Klaritin nebo Zyrtek - což je lepší?

Zyrtec i Claritin jsou zástupci druhé generace antialergických léčiv. I přes jednu generaci se léky liší v klíčových charakteristikách - složení.

Aktivní složkou přípravku Zyrtek je cytrizin. Léčivo je dostupné ve formě tablet, stejně jako kapky pro vnitřní podávání.

Pokud si pacient přeje používat sirup, měl by být předán Claritinu. Tablety se doporučují od 6 let a kapky od 12 měsíců.

Přípravek Zyrtec bude vhodný, pokud budete potřebovat léčit děti od 1 roku, zatímco Claritin je prokázán pouze od 2 let.

Drogy jsou zaměnitelné: s intolerancí vůči ceterysinu můžete zkusit užívat loratadin a naopak.

Podle výsledků klinických studií vyvolává užívání cetirizinu několikrát častěji než loratadin rozvoj ospalosti a poruch koncentrace.

Ve výběrovém procesu se proto doporučuje, aby pacienti, jejichž odborná činnost vyžaduje zvýšenou pozornost, jednali s lékařem a zvážili možnost použití přípravku Claritin.

Současně se Zirtek vyvíjí během prvních 60 minut po požití, zatímco Claritin může trvat několik hodin.

Oba léky vykazují výrazné antialergické vlastnosti a účinně zastavují projevy senné rýmy a celoroční alergie.

Výběr vhodného léku se provádí s přihlédnutím k řadě faktorů: věku, rysům odborné činnosti, přítomnosti souvisejících onemocnění (dysfunkce jater a ledvin).

Claritin nebo Loratadine

Claritin a Loratadin jsou přesné strukturní analogy, zatímco druhý je několikrát levnější (70 rublů pro 10 tablet).

Pod obchodním názvem "Loratadin" tablety vyrábí mnoho farmaceutických společností: na policích lékáren můžete najít léky ruské (Akrihin) i zahraniční produkce (Teva).

Princip působení a indikace pro použití v léčivech jsou podobné. Jak Claritin, tak Loratadin jsou prezentovány v několika formách: tablety a sirup pro vnitřní podání. Léčiva vykazují účinnost při léčbě alergické rýmy, konjunktivitidy, dermatitidy, kopřivky.

Claritin a Loratadine mohou být použity bez ohledu na jídlo, ale měli byste se zdržet kombinovaného užívání obou léků najednou. Návod k použití uvádí, že pro léčbu mladých pacientů ve formě sirupu, jehož dávka je zvolena na základě tělesné hmotnosti.

Pokud pacient nemá možnost koupit Claritin, pak rozpočet Loratadin bude vysoce kvalitní, plná náhrada (léky se neliší).

Lék je pacienty dobře snášen, pokud se používá v doporučené terapeutické dávce, na doporučení a pod dohledem lékaře.

Claritin během těhotenství a kojení

Studie claritinu v období březosti byly prováděny pouze u menších bratrů (zvířat). Během testů nebyl zjištěn žádný teratogenní účinek na plod. Vzhledem k tomu, že léčivo nebylo testováno na těhotných ženách, neexistuje žádná přímá indikace pro jeho podávání, ačkoli v kritických případech je pro podávání podáván claritin.

, nejpravděpodobněji bude nabídnuto pediatrické dávkování - 5 ml sirupu nebo půl tabletky claritinu.

Je lepší kombinovat použití tablet přípravku Claritin během laktace s dočasným přenosem dítěte do mléčných nebo nemléčných směsí průmyslové výroby.

Levné analogy claritinu

Stává se, že pacient z nějakého důvodu netoleruje claritin, nebo prostě chce najít lék na léčbu. V takových případech je třeba se poradit se svým lékařem nebo na speciálních farmakologických místech, abyste našli správný analog.

Při výběru náhražek byste měli vědět, že existují strukturní analogy (podle účinné látky) a terapeutické účinky na tělo. Uvádíme malý seznam analogů, které pomáhají orientovat pacienta při nákupu antihistaminika.

Co je lepší - Tavegil nebo Claritin?

Oba jsou zástupci různých generací antihistaminik. Tavegil odkazuje na první, na Claritina.

Tavegil vykazuje silné antialergické, antipruritické vlastnosti a zmírňuje otoky způsobené bodnutím hmyzem.

Farmakologický účinek se vyvíjí rychle, dosažení maximální účinnosti je pozorováno po 6 hodinách a trvá 12-24 hodin.

Tavegil je určen k léčbě pacientů s sennou rýmou a dalšími alergickými rinopatiami, kopřivkou různého původu, svěděním, svěděnou dermatózou, akutním a chronickým ekzémem, kontaktní dermatitidou, léčivými vyrážkami, bodnutím hmyzem.

Ve srovnání s Claritinem má Tavegil širší rozsah kontraindikací. Tablety nejsou předepisovány pacientům s intolerancí k látkám, patologickým stavům dolních cest dýchacích, mladším 12 měsíců, spolu s inhibitory MAO.

Seznam stavů vyžadujících zvláštní péči v Tavegilu je mnohem širší: stenózy a stenózní žaludeční vředy, obstrukce hrdla močového měchýře, hypertrofie prostaty, problémy s močením, hypertyreóza, glaukom s uzavřeným úhlem.

Claritin je rozhodně lepší, také se stává lékem volby v léčbě alergických stavů u lidí s onemocněním kardiovaskulárního systému, protože Tavegil vyžaduje zvláštní péči při léčbě pacientů s arteriální hypertenzí.

Claritin nebo Zodak

Zodak je analogem Claritinu pro léčebný účinek, založený na cetirizinu, představiteli 2. generace antialergických léků.

K dispozici ve 3 formách: tablety a kapky (obsahující 10 mg účinné látky) a sirup pro vnitřní podání - 5 mg / ml.

Tablety se používají k léčbě sezónní, celoroční alergické rýmy a konjunktivitidy, dermatózy, pollinózy, kopřivky, angioedému. Tato léková forma je vhodná pro léčbu dětí od 6 let.

Kapky předepsané pacientům od 6 měsíců k odstranění svědění, kongesce nosu, kýchání, otoků a projevů kopřivky.

Zodak nevstoupí do lékové interakce s jinými skupinami drog. V případě předávkování je pozorována deprese centrálního nervového systému. Claritin a Zodak jsou zaměnitelné léky, ale jejich použití se nedoporučuje.

Claritin Loratadine Clarisens Desal Cetrin Zodak Tavegil Suprastin Phenistil Antialergic Prepa

Závěr

Claritin a mnoho jeho analogů jsou antihistaminika a nelze říci, že tyto léky léčí pouze alergickou rýmu nebo například kožní vyrážku. Tyto léky inhibují histamin (silný chemický mediátor), který je viníkem všech neduhů alergie. U alergiků se histamin nachází ve zvýšeném množství v mnoha tkáních - to je druh přecitlivělosti těla.

Pokud pacient žije například s chronickým chladem, pak, samozřejmě, Claritin pomůže zmírnit slzení, svědění, kýchání a otok, ale nemůže zmírnit pacienta tohoto problému až do konce. Musíme hledat příčinu - alergen (pyl, vlna, prach atd.), Který vyvolává nepříjemné symptomy.

Claritin vykazuje dobré výsledky v léčbě pollinózy. Lék se doporučuje užívat jednou ráno 40 minut před snídaní (v dávce 10 mg), nezapomeňte jít ven. Ve většině případů je v období šíření pylu předepsán třítýdenní kurz claritinu. Pokud rýma získá agresivní příznaky, přidejte do léčebného režimu Kromoglin nosní sprej.

Léčba antihistaminiky by měla být prováděna pouze po podrobném sběru alergické anamnézy, nejlépe s alergickým testem. Kompetentní přístup k léčbě alergických patologií zahrnuje identifikaci alergenu, jeho eliminaci a provádění symptomatické terapie antialergickými léky. Požehnej vám!

Claritin - hodnocení pacientů

Victoria

Je mi 20 let. Trpím dětskou atopickou dermatitidou a alergickou rýmou. Samozřejmě, atopická dermatitida, podle mé matky, je nyní ve slabě vyjádřené formě a projevuje se, když přicházejí mrazy. Alergická rýma se objeví na konci května, kdy vše kvete a chmýří.

Claritin užívám pouze pro akutní příznaky, obvykle je to 7–10 dní. Lékař však doporučuje preventivní léčbu, ale upřímně, nemohu zacházet s tím, co mi nevadí, možná nejsem v pořádku. Chci poznamenat, že symptomy u pacientů užívajících claritin jsou redukovány doslova z druhé pilulky. Droga je dobrá.

Katya

Mám velkou rodinu: já, můj manžel a tři synové. Všechny tři děti mají projevy alergie: dermatitida, v dětství všichni měli diatézu, konjunktivitidu, rýmu. Nejzajímavější je, že můj manžel a já nejsme alergičtí.

Pediatr to vysvětluje tím, že nyní existuje jen málo kvalitních produktů a skutečnost, že nakupujeme v supermarketech, je pevný alergen. U dětí je zažívací ústrojí slabé, zejména v prvním roce života, a tyto alergeny neumožňují vznik trvalé imunity (a vzniká v gastrointestinálním traktu).

Takže se musíte uchýlit k antialergickým lékům. Používáme claritinom nebo loratadinom. V naší lékárničce, jako je analgin, je Claritin vždy na prvním místě. Pouze tam byly nějaké vyrážky, objevil se hmyzový skus s edémem, okamžitě jsem dal dětem pít claritin, obvykle určuji průběh léčby sám, sleduji stav dětí.

Tatyana

Klaritin přijímá kurzy již několik let. Příčinou je alergická rýma nejasné etiologie. Příznaky nemoci se vyskytují nejen na kvetení (botanické zahrady a parky, kde jsem dlouho neviděl žádné zjevné aroma), ale také na vůni parfémů, cigaretového kouře, potravinových výparů, doslova všeho.

Udělal jsem alergické testy, ale už pochybuji o jejich pravosti, protože několikrát obdrželi protichůdné výsledky výzkumu. Ačkoli si to vezměte a přetáhněte nos.

Všechny projevy rýmy jsou pozorovány více v teplém období a v zimě nikdy nemám snot. Jenom parodox, když všichni proudí nos, jsem zdravý.

Pokud jsou příznaky mírné, pak jdu kolem antialergických nosních kapek. V nepřítomnosti efektu přidejte pilulku claritinu. Jen v případě, že neexistuje závislost, střídání kurzů claritinu a tsetriny. Léky si zaslouží respekt, ale rád bych to udělal bez jejich pomoci. Přeji vám všechno dobré zdraví!

Claritin: návod k použití a seznam analogů levnější než originál

Pro laritin - lék s antihistaminickými vlastnostmi, který je indikován k léčbě a prevenci vzniku chronických onemocnění způsobených účinky alergického zánětu, jako je bronchiální astma.

Aktivní složka blokuje receptory histaminu, které působí na buněčné struktury. Díky selektivnímu působení je možné účinně eliminovat alergické symptomy a pacient léky dobře snáší.

Vzhledem k vysoké ceně (od 240 rublů na 10 tablet) je smysluplné uvažovat o analogech pro nahrazení Claritinu levnějšími náklady, ale se stejnou účinnou látkou (loratadinem) nebo s jinou, jako je cetirizin, pokud je pacient znepokojen nežádoucími účinky.

Farmakologický účinek

Hlavní složkou Claritinu - loratadinu je tricyklická látka se selektivní antihistaminickou aktivitou.

Použití tablet nebo sirupu v dávce určené lékařem nezpůsobuje sedativní a anticholinergní účinek, léčivo neovlivňuje fungování kardiovaskulárního systému.

Vývoj antialergické aktivity je pozorován po dobu 60-180 minut, maximální koncentrace aktivní složky - po 9-11 hodinách, zachování účinnosti - během dne.

Rezistence na Claritin není pozorována po 25-28 dnech pravidelného příjmu tablet nebo sirupu.

Účinná látka se rychle vstřebává. Užívání léků spolu s jídlem způsobuje zpoždění absorpce loratadinu, což však neovlivňuje klinický účinek.

Indikace a dávkování

Claritin je indikován k léčbě:

  • Pollinóza, celoroční rýma alergického původu, konjunktivitida alergické etiologie za účelem odstranění takových příznaků, jako je svědění nosu, kýchání, rinorea a spalování očí.
  • Alergická kožní onemocnění.
  • Chronická idiopatická kopřivka.

Pro usnadnění použití je léčivo prezentováno v několika dávkových formách: tablety a sirup pro vnitřní podávání. To vám umožní zvolit správnou léčbu pro pacienty různých věkových skupin.

  • 2-12 let: vezměte v úvahu tělesnou hmotnost. Více než 30 kg: 1 ks. 1 krát denně. Méně než 30 kg - doporučené použití sirupu.
  • Dospělí ve věku 12 let: 1 tableta denně.
  • Starší věk, dysfunkce ledvin: úprava dávky není nutná.
  • Tělesná hmotnost nižší než 30 kg: 5 ml 1krát denně.
  • Pacienti do 12 let, tělesná hmotnost vyšší než 30 kg: 10 ml 1krát denně.
  • Dospělí ve věku 12 let: 10 ml 1krát denně.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Tablety Claritinu nejsou předepsány pro:

  • Individuální nesnášenlivost aktivních nebo pomocných látek.
  • Léčba pacientů s tělesnou hmotností nižší než 30 kg, méně než 3 roky.
  • Vzácná dědičná onemocnění spojená s intolerancí na galaktózu a nedostatek laktázy.
  • Kojení.

Sirup se nedoporučuje pro děti do 2 let, s glukózo-galaktózovou malabsorpcí, nedostatkem cukru, isomaltázou, intolerancí fruktózy.

Možnost užívání přípravku Claritin během těhotenství se posuzuje individuálně.

Podle hodnocení pacientů, u dospělých během léčby, jsou možné nežádoucí reakce ve formě bolesti hlavy, zvýšené únavy, ospalost, nevolnost, gastritida, palpitace, tachykardie, kožní vyrážka.

Děti si mohou stěžovat na bolest hlavy, někdy dochází ke zvýšení nervozity, sedace.

Seznam levných analogů Claritinu

Cena claritinu je tvořena následovně:

  • Tablety 10 mg, 10 ks. - od 240 rublů, 30 ks. - od 610 rublů.
  • Sirup 60 ml - od 270 rublů.

Pokud je to nutné, můžete nahradit Claritin analogem levnějším z ceny, ale se stejnou účinnou látkou (loratadin):

  • "Claridol" - tablety jsou levnější než indická produkce, od 100 rublů. za 7 kusů
  • "Lomilan" - od 130 rublů.
  • "Clarsens" - od 74 rublů.
  • Loragexal je levný analog Claritina, od 55 rublů.
  • Klarotadin - domácí výrobce, od 130 rublů. pro 10 tablet.
  • "Loratadin-Akrikhin" - ruský ekvivalent, od 70 rublů. pro 10 ks.
  • "Loratadin-Teva" (Izrael) - od 180 rublů. pro 10 tablet.

Přípravky na bázi cetirizinu se mohou střídat s podobnými terapeutickými účinky (např. Při vzniku vedlejších účinků):

  • Cetirizin-Astrapharm - od 49 rublů. pro 10 kusů;
  • Cetirizin-Teva - od 209 rublů. pro 30 tablet;
  • "Desloratadine" (od společnosti Canon, Teva, Lekhim, stejně jako Deszlor) - od 127 rublů. pro 10 kusů;
  • "Levocetirizin" (Sandoz, Teva) - od 274 rublů. pro 14 ks.

Seznam náhradníků za děti

V dětství od 2 let může lékař navrhnout použití:

  • Claridol sirup - od 80 rublů.
  • Clarincens sirup - od 110 rublů.
  • Klarotadina - od 170 rublů.
  • Loratadin-Akrikhina - levný lék, podobný ve složení, od 180 rublů.

Pokud je nutné zvolit generika nebo náhradníka, je nutná předběžná konzultace s lékařem.

Klaritin nebo Zyrtek - což je lepší?

Zyrtec i Claritin jsou zástupci druhé generace antialergických léčiv. I přes jednu generaci se léky liší v klíčových charakteristikách - složení.

Aktivní složkou přípravku Zyrtek je cytrizin. Léčivo je dostupné ve formě tablet, stejně jako kapky pro vnitřní podávání.

Pokud si pacient přeje používat sirup, měl by být předán Claritinu. Tablety se doporučují od 6 let a kapky od 12 měsíců.

Přípravek Zyrtec bude vhodný, pokud budete potřebovat léčit děti od 1 roku, zatímco Claritin je prokázán pouze od 2 let.

Podle výsledků klinických studií vyvolává užívání cetirizinu několikrát častěji než loratadin rozvoj ospalosti a poruch koncentrace.

Ve výběrovém procesu se proto doporučuje, aby pacienti, jejichž odborná činnost vyžaduje zvýšenou pozornost, jednali s lékařem a zvážili možnost použití přípravku Claritin.

Současně se Zirtek vyvíjí během prvních 60 minut po požití, zatímco Claritin může trvat několik hodin.

Oba léky vykazují výrazné antialergické vlastnosti a účinně zastavují projevy senné rýmy a celoroční alergie.

Výběr vhodného léku se provádí s přihlédnutím k řadě faktorů: věku, rysům odborné činnosti, přítomnosti souvisejících onemocnění (dysfunkce jater a ledvin).

Claritin nebo Loratadine

Claritin a Loratadin jsou přesné strukturní analogy, zatímco druhý je několikrát levnější (70 rublů pro 10 tablet).

Pod obchodním názvem "Loratadin" tablety vyrábí mnoho farmaceutických společností: na policích lékáren můžete najít léky ruské (Akrihin) i zahraniční produkce (Teva).

Princip působení a indikace pro použití v léčivech jsou podobné. Jak Claritin, tak Loratadin jsou prezentovány v několika formách: tablety a sirup pro vnitřní podání. Léčiva vykazují účinnost při léčbě alergické rýmy, konjunktivitidy, dermatitidy, kopřivky.

Claritin a Loratadine mohou být použity bez ohledu na jídlo, ale měli byste se zdržet kombinovaného užívání obou léků najednou. Návod k použití uvádí, že pro léčbu mladých pacientů ve formě sirupu, jehož dávka je zvolena na základě tělesné hmotnosti.

Pokud pacient nemá možnost koupit Claritin, pak rozpočet Loratadin bude vysoce kvalitní, plná náhrada (léky se neliší).

Lék je pacienty dobře snášen, pokud se používá v doporučené terapeutické dávce, na doporučení a pod dohledem lékaře.

Cetrin nebo Claritin

Tsentrin i Claritin jsou zástupci 2. generace antihistaminik, které se liší svým složením, ale mají podobný terapeutický účinek.

Claritin může být prostředkem volby při léčbě pacientů s dysfunkcí kardiovaskulárního systému, protože účinná látka nemá žádný vliv na jeho práci.

Náklady na Claritin jsou vyšší, ale pacienti je lépe snášejí, účinná látka zůstává v plazmě delší. Tsetrin je přesný strukturní analog Zyrtek.

Claritin nezpůsobuje rozvoj ospalosti, zatímco na pozadí podávání Tsetrinu byla někdy hlášena podobná nežádoucí reakce. Pro vyrovnání vývoje se doporučuje užívat lék ve stejnou denní dobu - před spaním. Viz také: levná náhrada za Tsetrin.

Klaritin nebo Suprastin

Obě léčiva jsou ve farmakologické skupině analogická - antihistaminika, ale jsou zástupci různých generací.

Suprastin je lék první generace, který rychle zmírňuje příznaky alergie, ale je horší tolerancí a velkým počtem nežádoucích nežádoucích účinků.

V přípravcích s různým složením a aktivní složkou Suprastin mnohem častěji způsobuje takové charakteristické nežádoucí reakce jako ospalost a zhoršenou koncentraci.

Přípravy staré generace mají řadu charakteristických rysů:

  • Dávkové formy: nejen tablety, ale také roztoky pro injekce. To může být určitá výhoda, když je vyžadován rychlý antihistaminický účinek.
  • Způsob aplikace: denní dávka Suprastinu je rozdělena do několika (2-3) dávek během dne, zatímco Claritin je dostačující pro použití pouze 1 krát denně.
  • Na pozadí léčby přípravkem Suprastin je možný vývoj nežádoucích reakcí ve formě třesu, bolesti hlavy, leukopenie, glaukomu, záchvatů, zrakového postižení, hypotenze, nevolnosti, zvracení, bolesti břicha, retence moči, fotosenzibilizace. S rozvojem těchto nebo jiných nežádoucích účinků je užívání léku zastaveno a okamžitě vyhledejte radu lékaře.

Pokud jde o náklady, cena za Suprastin, levnější než Claritin, je asi 3 krát nižší než 125 rublů. pro 20 tablet a 150 rublů. pro 5 ampulí 20 mg / ml.

Lékaři doporučují dávat přednost moderním lékům, které mají správný terapeutický účinek a vyznačují se lepší snášenlivostí.

Pokud jste přecitlivělý na léčivou látku Claritin, lékař může zvážit použití přípravku Suprastin a jeho levnějších protějšků.

Erius nebo Claritin

Erius - zástupce 3. generace antihistaminik na bázi desloratadinu. K dispozici ve formě tablet (od 630 rublů. Pro 10 kusů 5 mg) a sirup pro orální podání - od 635 rublů. pro 60 ml.

I přes vysoké náklady je Erius vysoce účinným a vysoce kvalitním lékem. Dávkovači forma sirupu se často doporučuje dětem z důvodu bezpečnosti a účinnosti.

Indikace pro použití v léčivech jsou identické. Od užívání tablet Erius by se měl vyhnout reakcím na intoleranci, léčbě pacientů mladších 12 let, těhotných a kojících žen. Sirup může přijímat děti od 6 měsíců.

Erius se doporučuje užívat 1 krát denně. Příjem léčiva by měl být zastaven poté, co bylo možné odstranit příznaky a obnovit, když se znovu objeví.

Oba antihistaminika jsou pacienty dobře snášena, ale lékaři stále více preferují nové generace léků, Erius bude lepší.

Co je lepší - Tavegil nebo Claritin?

Oba jsou zástupci různých generací antihistaminik. Tavegil odkazuje na první, na Claritina.

Tavegil vykazuje silné antialergické, antipruritické vlastnosti a zmírňuje otoky způsobené bodnutím hmyzem.

Farmakologický účinek se vyvíjí rychle, dosažení maximální účinnosti je pozorováno po 6 hodinách a trvá 12-24 hodin.

Tavegil je určen k léčbě pacientů s sennou rýmou a dalšími alergickými rinopatiami, kopřivkou různého původu, svěděním, svěděnou dermatózou, akutním a chronickým ekzémem, kontaktní dermatitidou, léčivými vyrážkami, bodnutím hmyzem.

Ve srovnání s Claritinem má Tavegil širší rozsah kontraindikací. Tablety nejsou předepisovány pacientům s intolerancí k látkám, patologickým stavům dolních cest dýchacích, mladším 12 měsíců, spolu s inhibitory MAO.

Seznam stavů vyžadujících zvláštní péči v Tavegilu je mnohem širší: stenózy a stenózní žaludeční vředy, obstrukce hrdla močového měchýře, hypertrofie prostaty, problémy s močením, hypertyreóza, glaukom s uzavřeným úhlem.

Claritin je rozhodně lepší, také se stává lékem volby v léčbě alergických stavů u lidí s onemocněním kardiovaskulárního systému, protože Tavegil vyžaduje zvláštní péči při léčbě pacientů s arteriální hypertenzí.

Claritin nebo Zodak

Zodak je analogem Claritinu pro léčebný účinek, založený na cetirizinu, představiteli 2. generace antialergických léků.

K dispozici ve 3 formách: tablety a kapky (obsahující 10 mg účinné látky) a sirup pro vnitřní podání - 5 mg / ml.

Tablety se používají k léčbě sezónní, celoroční alergické rýmy a konjunktivitidy, dermatózy, pollinózy, kopřivky, angioedému. Tato léková forma je vhodná pro léčbu dětí od 6 let.

Kapky předepsané pacientům od 6 měsíců k odstranění svědění, kongesce nosu, kýchání, otoků a projevů kopřivky.

Zodak nevstoupí do lékové interakce s jinými skupinami drog. V případě předávkování je pozorována deprese centrálního nervového systému. Claritin a Zodak jsou zaměnitelné léky, ale jejich použití se nedoporučuje.

Informace o analogech Claritinu, které vám pomohou!

Claritin je skupina antihistaminik nové generace. Podle mnoha alergiků je tento nástroj po podání účinnější než jeho předchůdci, z nichž jsou vedlejší účinky. V praxi však nejčastěji lidé používají analogy Claritin, spíše než samotný lék.

Složení Claritin

Jedna tableta Claritinu obsahuje 10 mg loratadinu, který blokuje receptory H1 podílející se na vzniku alergií. Také v tabletách jsou také pomocné složky, jako je laktóza, škrob a stearát hořečnatý.

Claritin Analogy

V současné době produkují poměrně velké množství analogů tohoto nástroje. Jejich volba závisí na mnoha faktorech, a to na závažnosti projevu alergické reakce a délce trvání onemocnění. Při výběru antialergické látky byste měli zvážit její účinnost. Bohužel, dnes neexistuje žádný dokonale dokonalý antihistaminik, který by blokoval alergie u všech pacientů.

Claritin má následující analogy:

Analog Claritin - Suprastin

Co je lepší Klaritin nebo Suprastin? Pokud hovoříme o druhém léku, je nejúčinnější při akutních projevech alergie. Používá se pro urtikárii, což je komplikováno vysokou teplotou a vysokou lokalizací. Suprastin podporuje rychlou a účinnou eliminaci primárních symptomů onemocnění.

Claritin se používá k blokování chronických alergií, které jsou doprovázeny mírnými vyrážkami světle růžové barvy.

Analog Claritin - Loratadin

Volba mezi předloženými léky je lepší zastavit na tomto přípravku, který má nejpohodlnější formu a chuť. Tablety Claritinu se skládají z jedné látky zvané Loratadine.

Při užívání Loratadinu se mohou objevit následující nežádoucí účinky: t

  1. bolest hlavy;
  2. pocit únavy a ospalosti;
  3. tachykardie.

Při užívání léku u dětí nad předepsanou dávku se mohou objevit extrapyramidové poruchy.

Zodak a Claritin

Zodak a Claritin jsou léky stejné generace, takže mezi nimi není velký rozdíl. Claritin obsahuje účinnou látku - Loratadin a Zodak - cytisin.

Rozdíl mezi léky spočívá v tom, že při užívání Zodaku lze pozorovat sedativní účinek, který lze také rychle odstranit z těla. Zpravidla po 7 hodinách, a Loratadin po 20 hodinách.
Mezi vedlejší účinky přípravku Zodak patří:

  1. Narušení ubytování očí;
  2. Obtížné močení;
  3. Paradoxní stimulace centrálního nervového systému;
  4. Pocit sucha v ústech.

Podle některých odborníků je Claritin nejúčinnějším lékem pro kopřivku. Toto tvrzení však není v praxi vždy potvrzeno.

Loridin

Loridin se používá k léčbě celoroční nebo sezónní alergické rýmy, pollinózy, konjunktivitidy, chronické a akutní urtikárie, edému Quincke. Tento lék také eliminuje projevy histaminergie, ke kterým dochází při použití histaminoliberátoru, alergických reakcích na kousnutí a léze, sérové ​​nemoci. Loridin se aktivně používá při léčbě svěděné dermatitidy, kožních onemocnění, chronického a akutního ekzému. Jako preventivní opatření se tento lék používá také pro alergickou rýmu.

Loridin je zakázáno aplikovat na těhotné ženy, kojící matky, stejně jako na osoby s renálním selháním.

Clargile

Prezentovaný nástroj byl použit k léčbě celoroční a sezónní alergické rýmy. Také Clargothil pomáhá zbavit se symptomů, které jsou s tímto onemocněním spojeny. Mezi tyto příznaky patří: svědění nosní sliznice, výtok z nosu, kýchání, pálení a svědění očí. Kromě toho se Clargotil aktivně používá k léčbě chronické idiopatické urtikárie a dalších nemocí, které jsou alergické povahy.

Nedoporučuje se používat uvedené látky během těhotenství, laktace a přecitlivělosti na jednotlivé složky přípravku.

Jak bylo známo, opravdu existuje mnoho analogů Klaritinu. Po absolvování všech nezbytných testů vám však pomůže najít správný produkt pouze odborník.

Autor článku: Lyubov Kulikova

Nejlepší analog "Claritin": srovnání léků a jejich hodnocení

V našem článku budeme studovat takový lék populární mezi chronickými alergiky jako Claritin. Podrobně budou zváženy pokyny pro použití tablety, analoga a indikace pro použití tohoto léku.

Jeden z nejpopulárnějších antialergických léků.

Kolik problémů může člověk dostat z normální alergie, jen ten, kdo trpí systematicky z této nemoci dobře ví. Zpravidla si pacienti trpící alergiemi dobře uvědomují příčiny exacerbace onemocnění a také léky, které jim mohou pomoci. Jedním z nich je Claritin, antihistaminikum, které farmakologický trh vyrábí již mnoho let, ale neztrácí svou popularitu mezi zákazníky.

Tento lék díky své účinné a dlouhodobé akci je považován za nejspolehlivější u mnoha lidí s alergiemi. Ale protože známý a oblíbený lék může někdy být pod rukou, měli byste vždy znát jeho nejbližší analog. "Claritin" není výjimkou z pravidla. V tomto článku se budeme podrobně zabývat indikacemi pro užívání léčiva, jeho léčebnou kompozicí a budeme studovat léky podobné jeho složení a účinku. Zvažujeme také průměrné náklady Klaritinu a ceny jeho nejoblíbenějších protějšků.

Forma "Claritin"

Tento lék je dostupný ve formě tablet a sirupu (pro děti). Tablety o objemu 10 mg jsou vydávány v blistrech. V 1 balení může být 7, 10 nebo 30 tablet. Sirup je k dispozici v lahvích z tmavého skla. Balení může být 60 ml a 120 ml.

Průměrná cena "Claritin"

Cena "Claritin" (analoga, která je levná ve srovnání s cenou samotného léku, bude diskutována níže) závisí na formě uvolnění a může se mírně lišit v závislosti na konečném značení lékáren. V průměru, cena "Claritin" ve formě sirupu (60 ml) je 260 rublů a asi 400 rublů (120 ml).

Indikace pro použití "Klaritina"

Vzhledem k tomu, že tento lék je na trhu již dlouho znám, je na něj mnoho pacientů zvyknuto a věří, že pro něj není možné najít hodný analog. "Claritin" po dlouhou dobu zaujal vedoucí postavení mezi léky, které byly předepsány alergiím. A to není překvapující, protože v oficiálních pokynech pro lék jako indikace pro použití jsou uvedeny:

  • různé alergické reakce;
  • alergické kožní vyrážky, včetně urtikárie;
  • celoroční a sezónní rýma alergického původu.

"Claritin" je také předepsán pro takové příznaky alergické rýmy, jako je časté kýchání, otoky nosní sliznice, svědění v nose, stejně jako svědění a zvýšené slzení očí.

"Claritin": aktivní složka, analogy, princip účinku

Účinná látka v "Claritin" je loratadin. Po podání jednorázové dávky (obsahující 10 mg loratadinu) začíná antihistaminický účinek po 1-3 hodinách. Maximální antihistaminický účinek na tělo je v intervalu 8-12 hodin po požití. Antialergický účinek trvá jeden den.

Znát složení léku, indikace pro jeho použití, stejně jako princip akce na těle, to je snadné pro něj vybrat analog. "Claritin" nebyl výjimkou a seznam analogových léčiv bude podrobně popsán níže.

Recenze pacientů užívajících "Claritin"

Je třeba poznamenat, že "Claritin" (návod k použití, analogy jsou diskutovány v článku) je populární u alergiků. Pacienti píší, že "Claritin" opravdu rychle zmírňuje příznaky alergií a jeho působení trvá jeden den. Také ti, kteří mají zkušenosti s používáním Claritinu jako jeho nepochybnou výhodu, si všimnou, že lék může velmi rychle zastavit vývoj okamžitých alergických reakcí (například angioedému nebo po kousnutí hmyzem). Rodiče poznamenávají, že tento lék je dětmi dobře snášen a nežádoucí účinky jsou velmi vzácné. V četných recenzích, to je poznamenal, že droga nevysychá sliznice, nezpůsobuje ospalost a nenarušuje dětský gastrointestinální trakt.

Negativní hodnocení této drogy jsou skutečně velmi vzácné a nejčastěji jsou způsobeny relativně vysokou cenou léku (ve srovnání s levnějšími protějšky). Zvláště emocionálně vyjádřená o kupujících "Claritin", pro které byla cena tohoto léku zpočátku velmi vysoká a po koupi nedostala očekávaný efekt (individuální odmítnutí drogy, zejména alergické reakce, neautorizovaný příjem bez lékařského předpisu, kdy vnější příznaky alergie byly způsobeny jinými chorobami).

"Claritin": analoga (levnější), seznam synonym

Snažit se najít náhradu za Claritina je nezbytné pochopit farmaceutický rozdíl mezi těmito pojmy jako „analog“ a „synonymum“. Analog je lék, který má podobný účinek jako „Claritin“ a má stejný antihistaminický účinek na lidské tělo. Synonyma jsou léky, které mají téměř úplně identické složení s Claritinem, to znamená, že hlavní složkou v nich je loratadin. Tyto léky, synonyma zahrnují následující léky v různých formách uvolnění:

  • "Loratadin" (tablety a sirup);
  • "Alerpriv" (tablety);
  • "Klarotadin" (tablety a sirup);
  • "Erolin" (sirup a tablety);
  • "Lotharen" (rektální čípky);
  • "Claridol" (sirup a tablety);
  • "Clarifer" (tablety);
  • "Lomilan" (suspenze, pastilky a tablety).

Ve všech výše uvedených přípravcích je hlavní účinnou látkou loratadin, a proto jsou všechny považovány za synonyma s takovým lékem jako je Claritin. Analogové (levné) nám dáme dále:

  • "Peritol" (sirup a tablety);
  • "Fexofast" (tablety);
  • Ketotifen (tablety a sirup);
  • Semprex (kapsle);
  • "Diazolin" (pilulky a tablety);
  • Desloratadine Canon (tablety);
  • Ketotifen Sopharma (tablety a sirup);
  • "Kestin" (sirup a tablety);
  • Rapido (kapsle);
  • Fexadin (pilulky);
  • Ketotifen-Ros (pilulky);
  • Dramina (pilulky);
  • Telfast (pilulky);
  • Allerfex (tablety);
  • "Diacin" (tablety);
  • "Dimedrokhin" (pilulky).

Nejoblíbenější analogy "Klaritin"

Všechny výše uvedené léky mají antihistaminický účinek a indikace pro použití v nich jsou stejné jako u Claritinu. Praxe však ukazuje, že při výběru antihistaminika se pacienti trpící alergiemi setkávají s volbou mezi „Claritinem“ a těmito analogickými léky:

Dále stručně zkoumáme složení, indikace pro použití a průměrnou cenu každého z těchto léčiv. Pokusíme se také porovnat tyto léky a zjistit jejich nevýhody a výhody ve srovnání s Claritinem.

Stručné srovnání "Erius" a "Klaritina"

Lék "Erius" je poměrně účinný a populární analog "Klaritin". Tablety patří do třetí generace antihistaminik.

  • kopřivka (eliminuje svědění a kožní vyrážky);
  • alergická rýma (celoroční a sezónní).

Účinek 1 tablety (5 mg) trvá 24 hodin, resp. Pacienti starší 12 let mají předepsanou 1 kartu. za den, bez ohledu na jídlo. Průměrná cena balení "Erius" (10 tab.) Je 560 rublů.

Srovnáme-li „Claritin“ a „Erius“, stojí za zmínku, že oba tyto léky patří k antihistaminikům třetí generace. Proto mají téměř stejné terapeutické účinky. Také častý vedlejší účinek u antihistaminik, jako je ospalost, a u Claritinu a Eriusu je minimalizován. Současně, podle pozorování alergiků, "Erius" má mírně velké spektrum aktivity, protože to účinně pomáhá v boji proti alergickému kašli.

Co je lepší: "Cetrin" nebo "Claritin"

„Cetrin“ je poměrně levný analog antihistaminika. "Claritin" je velmi podobný tomu v jeho působení, ale hlavní aktivní složka je jiná. Základem "cetrinu" je cetirizin a léčivo je dostupné ve formě tablet a sirupů.

Díky své příjemné chuti je tento sirup nejlepším analogem „Claritinu“ pro děti, protože ho užívá snadněji než běžné tablety. Antihistaminický účinek užívání 1 dávky sirupu a jedné tablety (10 mg) trvá 24 hodin. Průměrné náklady na balení (20 tab.) Je 160 rublů, sirup v 60 ml lahví stojí asi 110 rublů.

Pokud porovnáme "Cetrin" s "Claritinem", stojí za zmínku, že patří do různých generací antihistaminik. Tsetrin je představitelem II. Generace a jeho působení je slabší než u Claritina, zatímco zároveň má mnohem více možných vedlejších účinků. Při porovnání těchto dvou léků můžete dát přednost "Claritin", zatímco "Cetrin" si vyhrazuje jednu z hlavních výhod - je to cena.

Zodak je další antihistaminikum.

Stejně jako všechny analogy Claritinu, které zvažujeme, je Zodak dlouhodobě působícím lékem. Hlavní účinnou látkou Zodaku (stejně jako Tsetrin) je cetirizin. Lék je dostupný ve formě tablet a kapek. Indikace pro použití tohoto léku jsou:

  • angioedém;
  • alergická dermatóza;
  • zánět spojivek a rýma alergického původu;
  • senná rýma
  • kopřivka.

1 tableta "Zodaka" obsahuje 10 mg cetirizinu, stejné množství účinné látky obsažené v 1 ml kapek. Tato dávka postačuje pro antihistaminický účinek Zodaku na dobu 24 hodin po jeho podání. V průměru, cena láhve kapek (20 ml) je 200 rublů, a cena za balení tablet (10 ks.) Liší se asi 140 rublů.

Stejně jako předchozí analog "Tsetrin", "Zodak" odkazuje na II generaci antihistaminik, a síla svého terapeutického účinku, a počet vedlejších účinků, je nižší než "Claritin".

V zájmu spravedlnosti však stojí za povšimnutí, že většina pediatrů, kteří si dělají schůzky s malými pacienty trpícími alergiemi, raději neříkají „Claritin“, ale „Zodak“ v kapkách.

V případě dospělých pacientů, praktičtí lékaři a alergici doporučují začít užívat antihistaminika okamžitě s Claritinem, protože jeho účinek je mnohem silnější a účinnější než Zodak.

Který lék by měl být preferován?

Zkoumali jsme nejoblíbenější analogy Klaritinu, jejichž recenze jsou většinou pozitivní. Všechny tyto léky jsou prokázané antihistaminika, ale nezapomeňte na skutečnost, že reakce každého organismu na stejný lék může být odlišná. Lék, který pomohl mnoha pacientům a o kterém můžete číst jen ty nejlepší a pozitivní recenze, se může ukázat jako zcela neúčinný v každém konkrétním případě. Volba antihistaminika, nezapomeňte na individuální citlivost a reakci těla.

Je třeba mít na paměti, že i nejlepší antihistaminika mají takový nepříjemný vedlejší účinek, jako je inhibice rychlosti reakce a ospalost. V drogách druhé generace, oni jsou výraznější, v drogách třetí generace, ke kterému Claritin patří, oni nejsou tak jasně vyjádřeni. Nejlepší ze všeho je, pokud jmenování léků, a to i tak spolehlivé a prokázané, jako "Claritin" a jeho analogů, bude kvalifikovaný lékař (léčba terapeut nebo alergik).

Claritin a jeho analogy: účinek léků a názory pacientů

Alergie je onemocnění, které postihuje miliony lidí.

Je od něj spousta léků, z nichž jeden je moderní lék Claritin: není schopen úplně vyléčit reakci těla na alergen, ale je schopen odstranit většinu symptomatických symptomů a výrazně usnadnit pacientovi život.

Jak přesně to vzít a co by mělo být zváženo - dále v článku.

Složení a vlastnosti

K dispozici claritin ve formě tablet nebo sirupu. Formy uvolnění se liší ve složení:

  1. Sirup Loratadin působí jako hlavní látka a propylenglykol (100 mg), glycerol (100 mg), kyselina citrónová (9,6 mg) nebo její monohydrát (8,78 mg), benzoát sodný (1 mg), granulovaný sacharóza (600 mg), umělá příchuť broskví (2,5 mg), čistá voda (do 1 ml).
  2. Prášky Léčivou látkou je loratadin a pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy (71,3 mg), kukuřičný škrob (18 mg), stearát hořečnatý (0,7 mg).

Tento lék je vydáván v lékárnách bez lékařského předpisu, ale obsahuje některé speciální pokyny, které je třeba vzít v úvahu při jeho užívání:

  • dítě od 2 do 3 let je lepší vzít sirup, ne pilulky;
  • 48 hodin před odstraněním kožního testu by léčivo mělo být přerušeno, protože léčiva typu antihistaminika mohou narušit výsledek diagnózy;
  • Claritin nemá negativní vliv na orientaci osoby ve vesmíru, takže když ho obdržíte, můžete řídit auto nebo se zapojit do jiných činností, které vyžadují extrémní soustředění. U některých lidí však léčivo může způsobit nadměrnou ospalost, v takovém případě je lepší odmítnout řízení.

Levné analogy

Levnější analogy Claritinu, jejichž působení je založeno na stejné aktivní složce, zahrnují:

  1. Klarotadin. Droga je ruská produkce. K dispozici ve formě tablet a ve formě sirupu. Tablety obsahují 0,01 g loratadinu. Pomocnými látkami jsou laktóza, stearát vápenatý, sodná sůl karboxymethylškrobu a mikrokrystalická celulóza. 1 ml sirupu již obsahuje 1 mg loratadinu a kyselina benzoová, ethylalkohol, aromatizátory potravin a čistá voda působí jako pomocné látky v sirupu. Stejně jako Claritin je blokátorem histaminových receptorů. Bojuje s svěděním a alergiemi. Začíná fungovat půl hodiny po přijetí. Akce trvá 24 hodin. Dokonce i prodloužená konzumace léku nebude nutit tělo k tomu, aby se vůči němu vyvíjel odpor. Náklady na Klarotadin je téměř polovina, stejně jako Claritin (od 99 rublů).
  2. Clarosens Domácí lékařství. Má několik forem uvolňování - tablety a sirup. Jedna tableta přípravku Clarincens obsahuje přibližně 10 mg loratadinu, což je účinná látka, a jako pomocné látky lze rozlišit laktózu, mastek, stearát hořečnatý a bramborový škrob. 5 ml sirupu obsahuje 5 mg účinné látky (loratadinu) a kyseliny jantarové a kyseliny citrónové, aspartam, sorbitol, nipazol, propylenglykol atd. Jsou pomocnými látkami. Dobrý lék na svědění a alergie, má anti-exsudativní vlastnosti. Kromě toho tento lék nemá žádný vliv na nervový systém a nezpůsobuje závislost. Působí ve stejnou dobu jako předchozí ekvivalent. Kontraindikováno u těhotných a kojících dívek. Za cenu se nachází mezi Klarotadin a Klaritin - stojí od 132 rublů.

Zahraniční analogy jsou na trhu široce zastoupeny. Jejich významnými zástupci jsou:

  1. Claridol Indická medicína. Formy uvolňování jsou stejné - sirup a tablety. Jedna tableta Claridolu obsahuje 10 mg loratadinu, který působí jako účinná látka. Pomocnými látkami jsou oxid křemičitý, mikrokrystalická celulóza, methylparaben sodný, stearát hořečnatý, glykolát sodný, čistý mastek a voda. Tento lék nemá žádný vliv na lidský nervový systém, což je jeho výhoda. Kromě toho propouští kapiláry a neumožňuje bobtnání tkání. Nevýhodou je skutečnost, že lék se nedoporučuje pro osoby, které mají problémy s ledvinami a játry, stejně jako těhotné a kojící ženy a malé děti.
  2. Lordestin. Maďarská droga. Jádrem je již další účinná látka (desloratadin), dostupná ve formě mandlového sirupu. Nejčastěji je předepsán lidem s alergickou rýmou a kopřivkou. 1 ml sirupu obsahuje 0,5 mg účinné látky. Jeho výhodou je, že prakticky neinteraguje s jinými léky a může být dokonce konzumován souběžně s alkoholem. Nevýhodou tohoto léku je tendence způsobovat u mladých dětí spíše nepříjemné vedlejší účinky, jako je průjem, retardace, horečka atd. Navíc je to maďarská droga, stojí jen 159 rublů, což je velmi ziskové.
  3. Loragexal. Švýcarské antialergické pilulky. Aktivní složka je již známa loratadinem. V balení 10 tablet, účinná pro sezónní a celoroční rýmu, alergickou zánět spojivek, kopřivku, angioedém atd. Tento lék, stejně jako mnoho jiných, je kontraindikován pro těhotné a kojící, stejně jako pro lidi, jejichž tělo je citlivé na určitou složku obsaženou v tomto léku. Droga není v interakci s alkoholem a neporušuje psychomotorické funkce, což je jeho výhodou, ale hlavní výhodou je jeho cena, která je pouze 55 rublů.
  4. Fenkarol. Lotyština lékařství. K dispozici ve formě sirupu, který se podává intramuskulárně nebo ve formě tablet. 1 ml roztoku obsahuje 10 mg Hifenadinu (účinná látka) a určité množství kyseliny glutamové a injekční vody jako pomocných látek.

Názory na analogy

Hodnocení pacientů o analogech léku Claritin:

Během letošního léta jsem vyzkoušela mnoho antialergických léků, ale především jsem byla rozzlobena tím, že byli neustále přitahováni ke spánku. Zeptal jsem se lékárny na něco, co nemá takovou akci. Poradili Klarotadinovi. Za cenu se ukázalo, že je to atraktivní, tak jsem ho okamžitě koupil. Když jsem si vzal pilulku, cítil jsem po 30 minutách znatelné zlepšení zdraví. Rýma přestala být problém, protože přestala z nosu neustále proudit a já jsem přestal kýchat vůbec.

Anna

Jedna tableta denně je pro mě dostačující. Ona se zbaví všech symptomů po dobu 12 hodin, po které začnou znovu, ale do této doby jsem obvykle doma. Ale nejdůležitější je, že jsem po něm nechtěl spát, je to pro mě velmi důležité! Obecně platí, že doporučuji tento lék!

Margarita

Mám alergické astma a rozhodl jsem se zkusit Clarincens. Souběžně s astmatem se vyvíjím edém a kožní vyrážka, ale po prvním použití přípravku Clarincens všechny tyto příznaky zmizely, jako by byly ručně. I nadále ji budu používat a uvidím, jak bude tělo reagovat v budoucnu, ale zatím můžu o tomto léku říci jen dobré věci.

Elena

Jsem lékárník v jedné z lékáren a chci vyjádřit svůj názor na Clarison. Jedná se o velmi účinný lék proti různým alergickým onemocněním. Jeho kontraindikace jsou poměrně běžné. Neměla by být konzumována těhotnými a kojícími, stejně jako ti, kteří nemohou tolerovat loratadin, a malé děti. Většinou je však tolerován většinou lidí bez jakýchkoliv problémů. Vedlejší účinky se vyskytují, ale nejsou tak významné, protože lék skutečně pomáhá zbavit se alergických symptomů.

Více Článků O Zánět Oka