Kapky Zyrtec pro děti i dospělé

Hlavní Nemoci

Použití antialergických léků Zyrtec v kapkách pomáhá eliminovat edém, kongesci nosu a snížit kožní vyrážky pollinózou, alergickou rýmou a dermatitidou. Tohoto účinku je dosaženo díky tomu, že přípravek obsahuje cetirizin - účinnou látku. Má silný antihistaminický účinek, takže lék dokonale zmírňuje svědění, odstraňuje vyrážky a další projevy alergie.

Zyrtec kapky - návod k použití

Lék má antialergický účinek, pomáhá eliminovat většinu symptomů. Před použitím nástroje si pečlivě prostudujte instrukce s informacemi o indikacích, kontraindikacích a způsobu použití. Důležité informace zahrnují vedlejší účinky. Při terapeutických dávkách nemá antialergický lék sedativní účinek a nezpůsobuje ospalost. Složky přípravku zároveň zhoršují činnost trávení nebo přispívají ke vzniku kožních reakcí.

Forma uvolňování a složení léčiva

Zyrtec je k dispozici ve formě kapek pro perorální podání. Léčivo je čirý, bezbarvý roztok a má mírný zápach kyseliny octové s hořkou chutí. Kapky umístěné v láhvi z tmavého skla o objemu 10 ml. Kromě toho je v lepenkové krabici kapátko a návod k použití. Složky přípravku Zyrtek na 1 ml přípravku jsou uvedeny v tabulce.

ledová kyselina octová

Farmakodynamika a farmakokinetika

Antialergický lék Zyrtec patří do skupiny selektivních antagonistů periferních receptorů histaminu. Po průběhu cetirizinu nebyl detekován žádný účinek na mozkové receptory H1. Tento nástroj pomáhá eliminovat příznaky alergických onemocnění v důsledku antipruritického a antiexudativního účinku. Ve stejné době, droga téměř nemá anticholinergní, antiserotonin účinek.

Účinek užívání léku je pozorován po 20 minutách jednorázové dávky 10 mg nebo 20 kapek. Maximální koncentrace cetirizinu je dosažena po 60 minutách, po kterých je účinek přípravku pozorován po dobu 24 hodin. Zyrtec se rychle a plně vstřebává z trávicího traktu (gastrointestinálního traktu). Současné jídlo nemá vliv na absorpci účinné látky.

Indikace pro použití

Zyrtec má antialergický účinek, takže lékaři předepisují lék na léčbu příznaků alergie, jako je svědění, slzení, kýchání. Přímé indikace pro léky jsou také: rinorea, hyperémie spojivek, otoky, podráždění a kožní vyrážky. Toto antihistaminikum je předepsáno pro následující onemocnění:

  • angioedém;
  • senná rýma (pollinosis);
  • sezónní alergie - alergická rýma, alergická konjunktivitida;
  • kopřivka;
  • bronchiální astma;
  • alergická dermatitida.

Jak se přípravek Zyrtec užívá

Rozhodnutí vzít lék pro léčebné účely je prováděno lékařem. Kromě toho reguluje dávkování v přítomnosti určitých onemocnění, takže nástroj nepoškozuje tělo. Kromě zdraví berou starší pacienti a malé děti v úvahu věk. Antialergické kapky se užívají orálně, předběžně rozpouští lék ve vodě.

Zyrtec kapky - dávka pro dospělé

Děti starší 6 let a dospělí Zirtek antialergika často předepisují v dávce 20 kapek denně. V takovém případě se doporučuje, aby byl každý den vyplácen celý denní příspěvek pro dospělé a aby děti rozdělily na 2 dávky. Stává se, že tělo dítěte má dostatek terapeutického účinku a 10 kapek nebo 5 mg cetirizinu, takže je třeba sledovat tělesnou pohodu dítěte. Starší pacienti dávkování léku snižuje lékař.

Zyrtec - dávka pro děti

Přípravek Zirtek může být podáván dítěti od 6 měsíců, ačkoli mnoho pediatrů ho předepisuje mladším dětem, včetně novorozenců, ale snižuje dávkování. Bez předpisu se přípravek Zyrtec pro novorozence nepoužívá, což by měli vzít v úvahu rodiče, kteří se dozvěděli o účinnosti cetirizinu ze sítě a od přátel. Metoda léčby alergií u mladých pacientů je tedy následující:

  • u dětí od 6 do 12 měsíců je lék předepisován ústy po dobu 5 kapek 1 krát denně;
  • Zyrtec kapky pro děti od 1 roku do 2 let se používají 5 kusů až 2 krát denně;
  • Zyrtec pro děti od 2 do 6 let jmenuje 5 kapek 2x nebo 10 kapek 1krát denně.

Zvláštní pokyny

Současný příjem alkoholu a antialergických léků nevykazoval nežádoucí interakce. Současně, aby se zabránilo poruchám centrální nervové soustavy, je užívání alkoholu s drogami nežádoucí. Schopnost kontrolovat mechanismy Zyrtec nemá žádný účinek, ale lékaři doporučují, aby se v období léčby alergických projevů tohoto léku neúčastnili nebezpečných činností, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti.

Během těhotenství

Lék je během těhotenství zakázán, protože na tomto tématu nebyly provedeny žádné klinické studie. Pokud je nutné tuto antialergickou látku léčit během kojení, měli byste dočasně přerušit kojení. Důvodem je skutečnost, že cetirizin se vylučuje do mléka a může poškodit tělo dítěte.

Při porušení ledvin a jater

Onemocnění jater nevyžaduje úpravu dávkování a přerušení léčby, je to nutné pouze při porušení ledvin a jater. Pokud mluvíme o užívání antialergických kapek Zyrtek v přítomnosti onemocnění ledvin, závislost je následující:

  • u pacientů s mírnou, středně těžkou renální insuficiencí není nutná úprava dávkování;
  • při těžkém onemocnění je dávka regulována lékařem;
  • v terminálním (komplikovaném) stadiu selhání ledvin je léčivo kontraindikováno.

Lékové interakce

Po paralelní léčbě přípravkem Zyrtec s makrolidy a ketokonazolem nedošlo ke změnám EKG. V interakci léčiva s léky, jako je pseudoefedrin, cimetidin, ketokonazol nebo erythromycin, azithromycin, glipizid a diazepam, nebyl negativní účinek cetirizinu na tělo detekován. Při použití teofylinu je clearance cetirizinu snížena o 16%.

Kontraindikace

Návod k použití přípravku Zyrtec hovoří o kontraindikacích antialergických kapek. Patří mezi ně:

  • přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva;
  • těhotenství;
  • kojení;
  • dědičná nesnášenlivost laktózy;
  • deficience laktázy;
  • glukózo-galaktózový malabsorpční syndrom;
  • děti do 6 měsíců;
  • selhání ledvin v terminálním stadiu.

Kromě přísných kontraindikací se vyskytují i ​​nemoci a stavy těla, kdy se antialergické činidlo používá pouze po konzultaci s příslušným lékařem a s velkou opatrností:

  • chronické onemocnění jater;
  • chronické selhání ledvin;
  • pokročilý věk;
  • epilepsie;
  • retence moči.

Vedlejší účinky

Pokud nejsou indikované dávky nebo kontraindikace pozorovány, mohou se po užívání léku objevit nežádoucí účinky:

  • trombocytopenie;
  • závratě;
  • bolest hlavy;
  • vzrušení;
  • depresivní stav;
  • zmatek;
  • nespavost;
  • slabý;
  • třes;
  • nervózní tic;
  • tachykardie;
  • rýma;
  • faryngitida;
  • přírůstek hmotnosti;
  • nevolnost;
  • průjem;
  • porucha funkce jater;
  • porušení močení;
  • enuréza;
  • otoky;
  • svědění;
  • vyrážka;
  • anafylaktický šok;
  • bolesti žaludku.

Předávkování

V případě předávkování cetirizinem je nutné propláchnout žaludek nebo vyvolat zvracení. Poté se doporučuje pít aktivní uhlí v souladu s pokyny. Neexistuje žádné specifické antidotum. Kromě toho, pokud se vyskytnou následující příznaky, provede se symptomatická léčba:

  • zmatek;
  • závratě;
  • vysoká únava;
  • ospalost;
  • svědění;
  • třes;
  • retence moči;
  • průjem;
  • slabost;
  • tachykardie.

Podmínky prodeje a skladování

Lék lze zakoupit v každé lékárně bez předložení předpisu. Antialergické přípravky uchovávejte na tmavém místě při teplotách do 25 ° C, kde se nemohou dostat malé děti. Zirtek kapky má životnost 5 let.

Analogy

V případě, že Zyrtec antialergický lék není vhodný pro složení nebo cenu, můžete si vybrat podobné léky:

  • Zodaku Lék je kompletní analog Zirtek. Mají podobný účinek, farmakokinetiku, formy uvolňování, indikace, kontraindikace a další ukazatele. Před změnou antialergických léků se však poraďte s lékařem. Cena Zodaku ve formě kapek je 207 rublů.
  • Fenistil. Dimetindena maleát je účinná látka s antipruritickým a antialergickým účinkem. Kromě toho existuje slabý sedativní účinek. Lék ve formě kapek se používá u dětí staršího věku od 1 měsíce, ale jeho účinnost je nižší a četnost vedlejších účinků je vyšší. Kromě kapek je Fenistil dostupný ve formě gelu, emulze a krému. Ceny všech forem se pohybují od 290 do 370 rublů.
  • Claritin. Léčivo je dostupné na bázi Loratadinu, který účinně zvládá pollinózu, alergickou dermatitidu a chronickou kopřivu. Tam jsou sedace, bolesti hlavy, zvýšená chuť k jídlu. 10 tablet stálo 225 rublů a 60 ml sirupu - 250.
  • Erius. Léčivá látka se nazývá desloratadin a je zlepšeným vzorcem loratadinu. Takže užívání léku nezpůsobuje ospalost a další nežádoucí účinky se objevují pouze ve vzácných případech. Zároveň je účinnost nástroje vysoká. Erius se vyrábí ve formě sirupu a tablet, ale jeho cena je téměř 2krát vyšší než cena Zyrtek - 590 rublů.

Cena kapek Zyrtec

Zyrtec je možné zakoupit v jakékoli lékárně ve městě nebo si jej objednat v internetovém obchodě, kde si můžete přečíst recenze o léku a najít ten správný produkt za cenu. Další informace o nákladech na kapky, které závisí na výrobci, můžete z níže uvedené tabulky.

Zyrtec kapky: návod k použití

Zyrtec je originální antihistaminikum, jeden z obchodních názvů léčivé látky cetirizin.

Některé klasifikace odkazují tuto drogu na II. Generaci antihistaminik, nicméně podle názoru většiny výzkumníků a jejích farmakologických vlastností patří léčivo do třetí generace.

Na této stránce naleznete všechny informace o přípravku Zyrtec: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léčiva, stejně jako recenze osob, které již použily kapky Zyrtec. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinická a farmakologická skupina

Blokátor receptoru histaminu H1. Antialergický lék.

Obchodní podmínky lékárny

Uvolňuje se bez lékařského předpisu.

Kolik stojí Zirtek? Průměrná cena v lékárnách je 360 ​​rublů.

Forma uvolnění a složení

Lék je dostupný ve dvou farmakologických formách:

  1. Kapky Zyrtec. Zevně je to čistá kapalina bez barvy. Charakteristická je vůně kyseliny octové. Kapalina se nalije do 10 nebo 20 ml lahviček z tmavého skla, pevně uzavřených. V kartonové krabičce je vedle láhve umístěn uzávěr kapátka.
  2. Potažené tablety. Jedná se o bílé podlouhlé tablety, s konvexními povrchy, na jedné straně s rizikem a na obou stranách jsou vyryté písmeno „Y“. Do blistru se vloží 7 nebo 10 tablet, 1 blistr (7 nebo 10 tablet) nebo 2 blistry (10 tablet) se vloží do lepenkové krabice.

Účinná látka - dihydrochlorid cetirizinu:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml kapek - 10 mg.

Pomocné látky pro tablety: koloidní oxid křemičitý, monohydrát laktosy, stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, Opadry Y-1-7000 (oxid titaničitý (E171), hypromelóza (E464), makrogol 400).

Pomocné látky kapek: methylparabenzen, propylparabenzen, propylenglykol, octan sodný, glycerol, ledová kyselina octová, sacharinát sodný, čištěná voda.

Farmakologický účinek

Zyrtec - antialergický lék. Blokátor histaminového receptoru H1, kompetitivní antagonista histaminu, metabolit hydroxyzinu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a antiexudativní účinky.

Ovlivňuje časné stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku tkáňového edému, zmírňuje křeč hladkých svalů a Zyrtek. Návod k použití indikuje, že léčivo eliminuje kožní reakci na zavedení histaminu, specifických alergenů, stejně jako na chlazení (s "studenou" kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic.

Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek. Po jednorázové dávce cetirizinu v dávce 10 mg je pozorován nástup účinku po 20 minutách (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá účinek déle než 24 hodin, na pozadí léčby se cetirizin nevyvíjí antihistaminiku. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.

Indikace pro použití

Zyrtec se doporučuje k léčbě sezónní a celoroční alergické rýmy a konjunktivitidy, atopické dermatitidy, idiopatické a chronické kopřivky, angioedému.

Použití přípravku Zirtek je indikováno k dermatóze, která se vyskytuje při vyrážkách a svědění, senné rýmě, astmatu průdušek, alergickém přetížení nosu, kýchání, trhání.

Lék ve formě kapek může být předepsán pro dospělé a děti od 6 měsíců.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace užívání tablet Zyrtec jsou takové patologické a fyziologické stavy těla:

  1. Těhotenství a kojení;
  2. Děti do 6 měsíců - pro kapky do 6 let - pro tablety;
  3. Konečné stadium renálního onemocnění (clearance kreatininu nižší než 10 ml / min);
  4. Nedostatek laktázy, dědičná nesnášenlivost na galaktózu, glukózo-galaktózový malabsorpční syndrom;
  5. Zvýšená individuální citlivost na léčivo nebo hydroxyzin.

Tablety Zyrtec se s opatrností používají v případech středně závažného selhání ledvin ve stáří u pacientů se souběžnou epilepsií (poškození centrálního nervového systému, které je doprovázeno periodickými záchvaty).

Před zahájením léčby je důležité se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace pro její užívání.

Použití v průběhu březosti a laktace

Během těhotenství a kojení se nedoporučuje užívat tento lék, pokud přínosy jeho užívání nepřekročí riziko. Neexistují žádné informace o tom, zda existuje negativní vliv na plod, avšak z důvodu bezpečnosti nejsou ženy předepsány. Kromě toho je schopna proniknout do mateřského mléka, takže pokud je nutné, aby ji žena brala, měla by odmítnout kojení.

Návod k použití

Návod k použití ukázal, že přípravek Zyrtec užíval perorálně. Doporučené dávky:

  1. Dospělí a děti starší 6 let se předepisují v dávce 10 mg (1 tab. Nebo 20 kapek) / den. Dospělí - 10 mg 1krát denně; děti - 5 mg 2x denně nebo 10 mg 1krát denně. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.
  2. Děti ve věku od 2 do 6 let mají předepsáno 2,5 mg (5 kapek) 2x denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.
  3. Děti ve věku od 1 do 2 let mají být předepsány 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně.
  4. Děti ve věku 6 měsíců až 12 měsíců předepisovaly 2,5 mg (5 kapek) 1krát denně.

Starší pacienti a pacienti s renální insuficiencí upravují dávku v závislosti na clearance kreatininu (CK), která se vypočte takto: t

  • U žen: QC (ml / min) = [140 - věk (v letech)] x tělesná hmotnost (v kilogramech) / 72 x sérový kreatinin (mg / dl) x 0,85.
  • U mužů: QC (ml / min) = [140 - věk (v letech)] x tělesná hmotnost (v kilogramech) / 72 x sérový kreatinin (mg / dl);

Doporučené dávky přípravku Zyrtek pro pacienty s jaterní a renální insuficiencí: t

  • CC 50-79 ml / min (mírné selhání ledvin) - 10 mg / den;
  • CC 30-49 ml / min (průměrné selhání ledvin) - 5 mg / den;
  • QC

Zyrtec ® (Zyrtec ®)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Tablety: bílé podlouhlé, potažené filmem, s bikonvexními povrchy, jednostranným kreslením a rytím „Y“ na obou stranách rizika.

Kapky: čirá, bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Cetirizin - účinná látka přípravku Zyrtec ® - je metabolit hydroxyzinu, patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu a bloků H1-receptory histaminu.

Cetirizin zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a anti-exsudativní účinky. Cetirizin ovlivňuje časný stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v pozdním stádiu alergické reakce a také snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje permeabilitu kapilár, zabraňuje vzniku edému tkáně, zmírňuje spazmy hladkého svalstva. Eliminuje kožní reakce na zavedení histaminu, specifických alergenů a také chlazení (se studenou kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic.

Cetirizin nemá anticholinergní a antiserotoninové účinky. V terapeutických dávkách lék téměř nezpůsobuje sedativní účinek. Po podání cetirizinu v jednorázové dávce 10 mg se jeho účinek vyvíjí po 20 minutách (u 50% pacientů), po 60 minutách (u 95% pacientů) a trvá déle než 24 hodin a na pozadí průběhu léčby se cetirizin nevyvíjí antihistaminiku. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.

Farmakokinetika

Farmakokinetické parametry cetirizinu se lineárně liší.

Sání Po požití se léčivo rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Jídlo neovlivňuje úplnost absorpce, i když jeho rychlost klesá. U dospělých po jednorázové dávce léku v terapeutické dávce Cmax v krevní plazmě je 300 ng / ml a dosahuje se (1 ± 0,5) hodin.

Distribuce Cetirizin je (93 ± 0,3)% vázán na plazmatické proteiny. Vd činí 0,5 l / kg. Při užívání léku v dávce 10 mg po dobu 10 dnů není cetirizin kumulován.

Metabolismus. V malých množstvích, to je metabolizováno v těle O-dealkylation (na rozdíl od jiných H antagonistů1-receptory histaminu, které jsou metabolizovány v játrech systémem cytochromu) s tvorbou farmakologicky neaktivního metabolitu.

Závěr. U dospělých T1/2 přibližně 10 hodin; u dětí ve věku od 6 do 12 let - 6 hodin, ve věku od 2 do 6 let - 5 hodin, ve věku od 6 měsíců do 2 let - 3,1 hodiny Přibližně 2/3 přijaté dávky se vylučují ledvinami beze změny.

U starších pacientů a pacientů s chronickým onemocněním jater s jednorázovou dávkou léku v dávce 10 mg T1/2 o 50% a systémová clearance je snížena o 40%.

U pacientů s mírnou závažností renálního selhání (kreatinin Cl> 40 ml / min) jsou farmakokinetické parametry podobné jako u pacientů s normální funkcí ledvin.

U pacientů se středně závažným selháním ledvin au pacientů na hemodialýze (kreatinin Cl

léčba symptomů celoroční a sezónní alergické rýmy a alergické konjunktivitidy (např. svědění, kýchání, kongesce nosu, průjem nosu, slzení, hyperémie spojivek);

senná rýma (pollinosis);

alergická dermatóza, vč. atopická dermatitida, doprovázená svěděním a vyrážkami.

Kontraindikace

Pro všechny dávkové formy

přecitlivělost na deriváty cetirizinu, hydroxyzinu nebo piperazinu, jakož i další složky léčiva;

konečné selhání ledvin (Cl kreatinin 10 ml / min vyžaduje režim dávkování korekce); pokročilý věk (snížení glomerulární filtrace); epilepsie a pacientů se zvýšenou křečovitou připraveností; pacientů s predisponujícími faktory pro retenci moči (viz „Zvláštní pokyny“).

Pro tablety potažené filmem navíc:

dědičnou intoleranci na galaktózu, deficienci laktázy nebo syndrom glukózo-galaktózové malabsorpce;

děti do 6 let.

Pro kapky navíc:

dětí do 6 měsíců (vzhledem k omezeným údajům o účinnosti a bezpečnosti léčiv).

S péčí o děti do 1 roku.

Použití v průběhu březosti a laktace

Experimentální studie na zvířatech neprokázaly žádné přímé ani nepřímé nežádoucí účinky cetirizinu na vyvíjející se plod (včetně postnatálního období), průběh těhotenství a porodu se rovněž nezměnil.

Nebyly provedeny adekvátní a přísně kontrolované klinické studie týkající se bezpečnosti léčiva, proto by Zyrtec neměl být předepisován během těhotenství.

Cetirizin se vylučuje do mateřského mléka, proto musí ošetřující lékař rozhodnout, zda ukončit podávání po dobu trvání léčby.

Vedlejší účinky

Možné nežádoucí účinky jsou uvedeny níže pro tělesné systémy a četnost výskytu: velmi často (≥1 / 10); často (≥1 / 100, ® vylučované ledvinami, při předepisování léčiva pacientům s renální insuficiencí a starších pacientů, dávka by měla být upravena v závislosti na clearance kreatininu. clearance kreatininu u mužů může být vypočtena na základě koncentrace kreatininu v séru, podle následujícího vzorce: :

Cl kreatinin, ml / min

Klírens kreatininu u žen lze vypočítat vynásobením hodnoty získané faktorem 0,85.

Zyrtec - oficiální návod k použití

POKYNY
(informace pro odborníky)
na léčebné použití léčiva

Registrační číslo:
Povlečené tablety: P č. 014186/01;
Kapky na recepci uvnitř: P číslo 011930/01

Obchodní název: Zyrtec ®

Mezinárodní nevlastní název: Cetirizin

Chemický název: kyselina 2- (2- (4- (p-chlor-alfa-fenylbenzyl) -1-piperazin-yl) ethoxy) octová (ve formě dihydrochloridu)

Dávková forma: Tablety, potažené; Kapky pro orální podání

Složení

Tablety: účinná látka - dihydrochlorid cetirizinu 10 mg. Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, laktóza, koloidní oxid křemičitý, stearát hořečnatý, hypromelóza, oxid titaničitý, makrogol (polyethylenglykol) -400.

Kapky pro orální podání: účinná látka: dihydrochlorid cetirizinu 10 mg / ml. Pomocné látky: glycerol, propylenglykol, sacharinát sodný, methylparabenzen, propylparabenzen, octan sodný, ledová kyselina octová, čištěná voda.

Bílé podlouhlé tablety potažené. Každá tableta se dělí štítkem a na jedné straně se označí Y / Y.

Kapky pro orální podání: Čirá, bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.

Farmakoterapeutická skupina: antialergické činidlo (H. T1-blokátory histaminových receptorů).

ATC kód: R06AE07

Konkurenční antagonista histaminu, metabolit hydroxyzinu, bloky H1-receptory histaminu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritické a anti-exsudativní účinky. Ovlivňuje "časné" stadium alergických reakcí závislých na histaminu, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v "pozdním" stadiu alergické reakce, snižuje migraci eozinofilů, neutrofilů a bazofilů, stabilizuje membrány žírných buněk. Snižuje propustnost kapilár, zabraňuje vzniku edému tkání, snižuje křeč hladkých svalů. Eliminuje kožní reakce na zavedení histaminu, specifických alergenů a také chlazení (se studenou kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem při bronchiálním astmatu plic. Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek. V terapeutických dávkách téměř žádný sedativní účinek. Nástup účinku po jednorázové dávce 10 mg cetirizinu - 20 minut (u 50% pacientů) a po 60 minutách (u 95% pacientů) trvá déle než 24 hodin. Na pozadí průběhu léčby se nevyskytuje tolerance na antihistaminický účinek cetirizinu. Po ukončení léčby trvá účinek až 3 dny.

Farmakokinetika. Rychle se vstřebává při perorálním podání. Maximální koncentrace v séru se dosáhne 1 hodinu po perorálním podání. Jídlo neovlivňuje úplnost absorpce, ale prodlužuje proces absorpce o 1 hodinu. 93% cetirizinu se váže na proteiny. Farmakokinetické parametry cetirizinu mají lineární vztah. Distribuční objem - 0,5 l / kg. V malých množstvích se metabolizuje v játrech pomocí O-dealkingu s tvorbou farmakologicky neaktivního metabolitu (na rozdíl od jiných H1-histaminoreceptory metabolizované v játrech za účasti systému cytochromu P450). Neshromažďuje se. 2/3 léčiva se vylučují v nezměněné formě ledvinami a asi 10% - s fekální hmotou. Systémová clearance - 53 ml / min. Poločas je 7-10 hodin, u dětí 6-12 let - 6 hodin, u dětí 2-6 let - 5 hodin, 6 měsíců až 2 let - 3,1 hodiny. U starších pacientů je poločas zvýšen o 50%, systémová clearance - o 40%. Během hemodialýzy se prakticky neodstraní. Proniká do mateřského mléka.

Indikace

Pro dospělé a děti ve věku 6 měsíců a starší: léčba symptomů celoroční a sezónní alergické rýmy a alergické konjunktivitidy, jako je svědění, kýchání, rinorea, slzení, hyperémie spojivek; senná rýma (pollinosis); kopřivka, včetně chronické idiopatické urtikárie, angioedému; a další alergické dermatózy, včetně atopické dermatitidy, doprovázené svěděním a vyrážkou.

Kontraindikace

Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva nebo na hydroxyzin. Těhotenství, kojení. Děti do 6 měsíců.

S péčí

Chronické selhání ledvin (střední a závažná závažnost), pokročilý věk (možná snížená glomerulární filtrace).

Dávkování a podávání

Dospělí a děti od 6 let: denní dávka - 10 mg (1 tableta nebo 20 kapek). Dospělí - 10 mg jednou denně; děti 5 mg 2x denně nebo 10 mg jednou. Někdy může být počáteční dávka 5 mg dostatečná pro dosažení terapeutického účinku.

Pacienti s renální insuficiencí se snižují v závislosti na clearance kreatininu: s clearance kreatininu 30-49 ml / min - 5 mg 1krát denně; při 10-29 ml / min - 5 mg každý druhý den.

Vedlejší účinky

Ospalost, bolest hlavy, sucho v ústech; vzácně - bolesti hlavy, závratě, migréna, průjem, alergické reakce: angioedém, svědění, vyrážka, kopřivka.

Předávkování

Při užívání léku jednou v dávce nad 50 mg mohou být pozorovány následující příznaky: ospalost, úzkost a podrážděnost, retence moči, sucho v ústech, zácpa, mydriáza, tachykardie. Pokud se objeví příznaky předávkování, léčba by měla být přerušena, je nutné propláchnout žaludek, vzít aktivní uhlí, okamžitě vyhledat lékaře.

Interakce s jinými léky

Žádná výrazná farmakokinetická interakce a klinický účinek se společným jmenováním pseudoefedrinu, cimetidinu, ketokonazolu, erythromycinu, azithromycinu, diazepamu, glipizidu. Při společném setkání s teofylinem v dávce 400 mg 1krát denně bylo pozorováno snížení clearance kreatininu o 16%. Při současném podávání s makrolidy a ketokonazolem nebyly pozorovány žádné změny na EKG.

Při použití v terapeutických dávkách nebyly získány žádné údaje o interakci s alkoholem (s koncentrací alkoholu v krvi 0,5 g / l). Během léčby cetirizinem je však lepší zdržet se alkoholu.

Při objektivní kvantifikaci schopnosti řídit motorová vozidla a pracovat s mechanismy nebyly při předepisování doporučené dávky 10 mg spolehlivě zjištěny žádné nežádoucí účinky, doporučuje se však opatrnost.

Formulář vydání

Potahované tablety v blistrech po 7 nebo 10 tabletách jsou baleny v jednom blistru spolu s návodem k použití v kartonové krabici.

Kapky pro orální podání: 10 ml nebo 20 ml roztoku v injekčních lahvičkách z tmavého skla (typ 3), uzavřených plastovým uzávěrem, vybavených systémem ochrany před dětmi. Láhev je opatřena víčkem z bílého polyethylenu o nízké hustotě. Láhev spolu s instrukcí pro aplikaci je umístěna v kartonovém obalu.

Podmínky skladování

Potahované tablety: v suchu při teplotě do 25 ° C.

Kapky pro orální podání: při teplotě ne vyšší než 25 ° C.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Potahované tablety: 5 let.

Kapky pro orální podání: 5 let.

Neužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Obchodní podmínky lékárny

Výrobce

Tablety potažené: "YUSB Farshim SA",

Průmyslová oblast Planchey, Chemin de Croix Blanche 10,

CH-1630 Bulle - Švýcarsko.

Kapky pro orální podání: "YUSB Pharma S.p.A."

Via Praglia 15, I-10044 Pianezza (Turín) - Itálie.

Zastoupení v Ruské federaci / Organizace pohledávek

Kapky "Zyrtec" pro děti: návod k použití, recenze

Alergie - běžná nemoc, ve většině případů se projevuje v dětství. Pro léčbu onemocnění u dítěte je velmi důležité zvolit nejškodlivější lék, který nemá nepříznivý vliv na tělo dítěte. Jedním z nejbezpečnějších léků je dnes Zyrtec. Tento lék pomáhá zastavit negativní reakci a zároveň prakticky neovlivňuje vývoj dítěte. Aby však léčivý přípravek přinášel maximální užitek, je nutné pečlivě prostudovat návod k použití kapek Zyrtec pro děti.

Složení léčiva

Kapky jsou čistá, bezbarvá kapalina s octovým zápachem. Léčivou látkou přípravku Zyrtec je cetirizin. Tato látka patří do skupiny antagonistů histaminu. 1 ml léčiva představuje 10 mg účinné složky.

Kromě hlavní složky kapiček obsahují tyto látky:

  • voda,
  • sacharinát sodný,
  • kyseliny octové
  • methylparabenzen,
  • propylparabenzen,
  • glycerol,
  • octan sodný.

Cetirizin vstupuje do krve během několika minut po podání a zastaví vývoj alergické reakce v rané fázi.

Nejvyšší koncentrace aktivní složky v krvi je pozorována 60 minut po podání. Po 10 hodinách se polovina léku vylučuje ledvinami. Pozitivní účinek kapek je pozorován do 3 dnů po ukončení léčby.

Farmakologické vlastnosti

Mechanismus účinku kapiček je zaměřen na inhibici receptorů histaminu a zastavení migrace alergenu.

Lék má takový účinek na tělo dítěte:

  • snižuje svědění;
  • neobjevuje edém;
  • přestane trhat a zmírní zarudnutí spojivky;
  • usnadňuje dýchací proces pacienta;
  • snižuje křeče;
  • přestává kašlat a kýchat;
  • odstraňuje všechny kožní vyrážky.

Obecně platí, že kapky Zyrtec pomáhají nejen zastavit rozvoj alergií, ale také snížit intenzitu již objevených symptomů. Výhodou léčby tímto lékem je úplná absence sedace. Po aplikaci kapek se dítě necítí ospalé a je aktivní i po celý den. Kapky "Zyrtec" nejsou návykové, a to ani po dlouhé recepci.

Co Zirtek kapky pomáhají s: indikacemi pro použití

Toto antihistaminikum je předepsáno k léčbě jakýchkoli projevů alergií.

Lék se doporučuje užívat v následujících případech:

  • sezónní rýma;
  • alergická konjunktivitida;
  • pollinosis;
  • vyrážka s kopřivkou;
  • angioedém;
  • senná rýma;
  • jakákoliv dermatóza se známkami zánětu a svědění kůže.

"Zyrtec" není jen lék pro léčbu alergií v dětství, protože pomáhá pacientům jakéhokoliv věku. Nemá však prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Kapky prodávané přes pult. Než začnete užívat, poraďte se s lékařem.

"Zyrtec" kapky: dávkování

Chcete-li se zbavit alergií, je nutné ředit určité množství v malém množství vody nebo jiné tekutiny a vypít výsledný nápoj. Nepokoušejte lék do očí nebo nosu. Aby se zabránilo poklesu rychlosti absorpce léčiva, je nutné užívat kapky hodinu před jídlem, nebo 1,5 hodiny po jídle.

Dávkování závisí na věku pacienta:

  • Děti od 6 měsíců do jednoho roku. V tomto věku je dovoleno užívat 5 kapek léku jednou denně.
  • Děti od 1 do 2 let. Povoleno vzít 5 kapek léku dvakrát denně.
  • Děti do 6 let. Pacientům této věkové kategorie se doporučuje užívat 5 kapek dvakrát denně, nebo současně užívat 10 kapek léku.
  • Děti od 6 let. Starší děti a dospělí mohou užívat jednou denně 10 kapek přípravku Zyrtek. V případě potřeby lze dávku zvýšit. Ale co nejvíce denně si můžete vzít ne více než 20 kapek léku.

Dávka léčiva závisí na celkovém stavu pacienta. Je nutné zahájit léčbu minimálním množstvím kapek. Pokud je pozitivní účinek, pak by dávka neměla být zvýšena.

Trvání protidrogové léčby sezónních alergií je 10 dní. V přítomnosti atropické dermatitidy se doba léčby může pohybovat od jednoho do tří měsíců. Trvání kapek a dávkování stanoví ošetřující lékař.

Kontraindikace

Alergické kapky nemají prakticky žádné kontraindikace a je zakázáno je užívat pouze v takových případech:

  • Osobní nesnášenlivost složek léčiva;
  • Věk dítěte do 6 měsíců;
  • Některé nemoci ledvin a močového systému;
  • Těhotenství a kojení.

Starší pacienti a léky na epilepsii jsou předepisovány pouze pod dohledem ošetřujícího lékaře.

Vedlejší účinky

Zpravidla je lék pacienty dobře snášen, což potvrzují četné studie. A pouze v ojedinělých případech během příjmu kapek se mohou vyskytnout negativní reakce:

  • Na straně centrální nervové soustavy: bolesti hlavy, poruchy spánku, podrážděnost a úzkost, ospalost a inhibice reakce, závratě, mdloby.
  • Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost, abnormální funkce jater, průjem.
  • Další symptomy: močová inkontinence, tachykardie, pocit sucho v ústech.
  • Alergické projevy: kožní vyrážka, edém tkání, kopřivka.

Pokud existuje alespoň jeden vedlejší účinek, musíte přestat užívat lék a vyzvednout další antialergický lék.

Předávkování

Negativní reakce se objevují při užívání dávky léku vyšší než 80 kapek.

V tomto případě jsou pozorovány následující reakce:

  • obecná malátnost;
  • závratě;
  • volné stolice;
  • pruritus;
  • ospalost nebo naopak dráždivost;
  • třesoucí se končetiny;
  • tachykardie.

V případě náhodného nebo záměrného předávkování je nutné urychleně provést výplach žaludku, stejně jako enterosorbenty (aktivní uhlí, Smecta).

Zvláštní pokyny

Pokud se v těle vyskytnou závažné poruchy, počet kapek předepisuje ošetřující lékař. Zvláště důležité je upravit dávkování léku na onemocnění ledvin a močového systému.

"Zyrtec" prakticky neinteraguje s jinými léky. V kombinaci s produkty na bázi teofylinu však dochází ke snížení účinnosti léčiva. Během léčby tímto antihistaminikem se doporučuje vyloučit všechny nápoje obsahující alkohol.

Léky s podobným účinkem

Dnes je nejlepší analog považován za Zodaka. Účinnou látkou tohoto antialergického činidla je také cetirizin.

Ostatní analogy:

Nezapomeňte, že alergie jsou poměrně nebezpečné onemocnění, které, pokud je nesprávně léčeno, může vést k vážným následkům. Proto se neopravujte a pečlivě dodržujte pokyny lékaře. Rozhodnutí změnit lék na základě diagnózy a celkového stavu malého pacienta může být provedeno pouze pediatrem.

Recenze

Podle kupujících je Zyrtec nejlepším způsobem léčby jakéhokoli typu alergie u dětí. Lék je dětmi dobře snášen a rychle odstraňuje všechny projevy onemocnění a vedlejší účinky se vyskytují pouze ve velmi vzácných případech. Další výhodou nástroje je možnost léčby dětí mladších než jeden rok.

Většina pediatrů a rodičů uvedla, že pozitivní účinek užívání léku trvá 24 hodin. Díky tomu je možné odebírat kapky méně často, což vede ke snížení zátěže rostoucího těla dítěte.

Jedinou nevýhodou tohoto nástroje je podle uživatelů poměrně vysoká cena. Tato nevýhoda je však kompenzována bezpečností léku a jeho vysokou účinností. Kromě toho, na rozdíl od podobných, ale levnějších kapek, nezpůsobuje Zyrtec u dítěte ospalost.

Kapky "Zyrtec" - účinný lék nové generace, který pomáhá vyrovnat se s projevy alergií u dětí i dospělých. Aby však léčivo bylo prospěšné a nevedlo k negativní reakci, doporučuje se, aby dávka a doba podávání byla koordinována se svým lékařem. V tomto případě bude léčba co nejúčinnější a nejbezpečnější.

Zyrtec kapky: návod k použití, kontraindikace

Alergická reakce na potraviny nebo určité rostliny může být diagnostikována u dětí i dospělých. Známky alergií přinášejí velké nepohodlí a mohou být život ohrožující, takže antihistaminika (antialergika) jsou jednoduše nepostradatelná - Zirtek kapky patří do této kategorie léčiv.

Zyrtec obsahuje cetirizin. Tato složka léčiva blokuje receptory histaminu Hl, zatímco má antipruritický účinek, snižuje vaskulární permeabilitu a zabraňuje vstupu escudátu do tkání. Díky těmto vlastnostem se kapky mohou zbavit nepříjemných příznaků alergií.

Složení a farmakologické vlastnosti

Hlavní složkou léčiva je cytrizin hydrochlorid. V 1 ml léčiva je obsažen v dávce 10 mg. Kromě toho kompozice obsahuje pomocné složky představované kyselinou octovou, glycerinem, sacharinátem a octanem sodným, vodou, propylenglykolem a methylparahydroxybenzoátem.

Mechanismus účinku antialergického léčiva je zaměřen na snížení citlivosti receptorů histaminového H1, čímž se omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Přijetí Zyrtek pozastavuje migraci zánětlivých buněk přímo do alergické zóny.

Při perorálním podání je hydrochlorid cytirizinu absorbován sliznicemi, nejvyšší koncentrace v krvi je pozorována po 1 hodině od okamžiku použití. Současné požití potravy může zpomalit rychlost absorpce účinné látky, která se nijak neodráží na její koncentraci v krvi.

Spojení cetirizinu s albuminem je 93%. Složky léčiva Zyrtec pronikají do mateřského mléka.

Během aplikace kapek dochází k deaktivaci eosinofilů a klesá propustnost malých cév. Lék eliminuje svalový křeč a zabraňuje vzniku opuchů.

Při dlouhodobém podávání přípravku Zyrtek se lékové alergeny nevyvíjejí rezistenci na léčivo, hlavní složka se téměř neprovádí v jaterních buňkách. Terapeutická účinnost léčiva se udržuje po dobu tří dnů po ukončení jeho příjmu.

Odkud Zyrtec pomáhá?

Antihistaminikum pomáhá odstranit příznaky alergie. Kapky přípravku Zyrtek se doporučuje užívat, pokud: t

  • alergická rýma (sezónní nebo celoroční);
  • alergická povaha konjunktivitidy;
  • zvýšený slz, edém spojivek;
  • urtikárie vyrážkového typu;
  • angioedém;
  • alergická povaha dermatózy, doprovázená svěděním, vyrážka.

Kapky Zyrtec: návod k použití pro děti

Pro léčbu dětí ve věku od 6 měsíců se doporučují kapky pro orální podání.

Pro děti od 6 měsíců. až 12 měsíců denní dávka je 2,5 mg, což odpovídá 5 kapkám léku, užívejte jednou denně antihistaminikum.

Pro děti od 12 měsíců. až 24 měsíců Zobrazí se cap 5. Zirtek dvakrát během dne.

Pro děti od 2 do 6 let je určeno pít 5 čepic. dvakrát denně nebo užívejte denní dávku najednou.

Děti od 6 let denně Zyrtek je 10 mg, což odpovídá 20 tobolkám. Doporučuje se užívat lék v jedné nebo dvou dávkách.

Jak užívat dospělé zyrtek

Dospělí se doporučuje, aby užívali dávku přípravku Zyrtek v objemu 10 mg jednou.

Pro dosažení očekávaného terapeutického účinku může být dost často dostačující dávka 5 mg.

Vlastnosti použití při selhání ledvin

Je-li to nutné, u pacientů s poruchou funkce ledvin je doporučeno upravit denní dávku s ohledem na clearance kreatinu (CK).

Pokud je QA od 30 do 49 ml / min, doporučuje se použít kapky 5 mg jednou denně po dobu jednoho dne.

S QC indikátorem 10 až 29 ml / min, musí být užíváno 5 mg léčiva každých 48 hodin.

Kontraindikace

Antialergické kapky nejsou předepsány:

  • během těhotenství a kojení;
  • děti do 6 měsíců;
  • s nadměrnou citlivostí na hlavní složku léčiva nebo na hydroxyzin.

U starších pacientů je s velkou opatrností předepisován antihistaminik, což je vysvětleno vysokou pravděpodobností poklesu rychlosti glomerulární filtrace.

Předávkování

Při užívání léku v dávce vyšší než 50 mg je pravděpodobnost řady patologických příznaků:

  • obtížnost močení;
  • mydriáza;
  • nadměrná podrážděnost a úzkost;
  • pocit sucha v ústech;
  • letargie;
  • porušení gastrointestinálního traktu (zácpa);
  • tachykardie.

Při příznakech předávkování se doporučuje okamžitě přestat užívat lék, provést výplach žaludku a následně vstoupit do enterosorbentů.

Nežádoucí účinky

Zyrtec kapky jsou dobře snášeny jak dospělými, tak dětmi, mnoho pozitivních recenzí ukazuje. Stejně jako každý lék však není vyloučen výskyt nežádoucích účinků. Abyste se vyhnuli komplikacím během léčby, měli byste věnovat pozornost řadě možných porušení.

Při užívání léku se mohou vyskytnout následující reakce:

  1. CNS: letargie, bolesti hlavy; migréna nebo těžké závratě je velmi vzácně diagnostikována;
  2. Gastrointestinální: pocit sucha v ústech, průjem;
  3. Alergie: vyrážka na kůži, kopřivka, těžké svědění, angioedém.

Zvláštní pokyny

Během užívání léčiva v doporučené dávce se účinek alkoholických nápojů na tělo nezvyšuje (pokud je hladina alkoholu v krvi nižší než 0,5 g / l). Při užívání antihistaminik byste neměli zneužívat alkohol.

Při dodržení terapeutické dávky léku (10 mg) nebyl zjištěn žádný vliv na psychomotorickou reakci.

Zyrtec (kapky): návod k použití

Forma dávkování

Kapky pro orální podání 10 mg / ml, 10 ml

Složení

1 ml kapek pro perorální podání obsahuje

účinná látka - dihydrochlorid cetirizinu 10 mg,

pomocné látky: glycerin, propylenglykol, methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, sacharinát sodný, octan sodný, ledová kyselina octová, čištěná voda.

Popis

Průhledná bezbarvá kapalina s vůní kyseliny octové.

Farmakoterapeutická skupina

Antihistaminika systémového působení. Piperazinové deriváty. Cetirizin.

ATX kód R06AE07

Farmakologické vlastnosti

Rovnovážná maximální plazmatická koncentrace je přibližně 300 ng / ml a je dosažena po 1,0 ± 0,5 h. Cetirizin se nepozoruje, že se kumuluje, když je denní dávka 10 mg následně užita po dobu 10 dnů.

U dobrovolníků jsou farmakokinetické parametry (Smac a AUC) a distribuce unimodální.

Rychlost absorpce cetirizinu se s příjmem potravy nesnižuje, i když míra absorpce klesá. Stupeň biologické dostupnosti je podobný při použití cetirizinu ve formě kapek pro perorální podání, kapslí nebo tablet.

Potvrzený distribuční objem je 0,50 l / kg. Vazba cetirizinu na plazmatické proteiny je 93 ± 0,3%. Cetirizin neovlivňuje vazbu warfarinu na proteiny. Cetirizin nepodléhá výraznému pre-systémovému metabolismu. Asi dvě třetiny dávky se vylučují v nezměněné formě močí.

Konečný poločas je asi 10 hodin.

Cetirizin vykazuje lineární kinetiku v rozmezí od 5 do 60 mg.

Starší pacienti

Po požití jednorázové dávky 10 mg je eliminační poločas u 16 starších pacientů zvýšen přibližně o 50% ve srovnání s normálními subjekty a clearance se snížila o 40%. Bylo prokázáno, že snížení absorpce cetirizinu u starších dobrovolníků je spojeno se sníženou funkcí ledvin.

Poločas cetirizinu je asi 6 hodin.

Pacienti s poruchou funkce ledvin

U pacientů s mírnou renální insuficiencí (clearance kreatininu [KK]> 40 ml / min) je farmakokinetika léčiva podobná farmakokinetice zdravých dobrovolníků. Při středně závažném selhání ledvin je poločas prodloužen třikrát a clearance je snížena o 70% ve srovnání s normálními dobrovolníky.

Pacienti s hemodialýzou (CK)

Indikace pro použití

Pro dospělé a pro děti od 2 let

- zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy

- úlevu od symptomů kopřivky

Dávkování a podávání

Pro perorální podání. Před použitím musí být kapky naředěny malým množstvím vody.

Děti ve věku od 2 do 6 let

2,5 mg 2x denně (5 kapek)

Děti ve věku od 6 do 12 let

5 mg 2x denně (10 kapek)

Dospívající ve věku 12 let a starší dospělí

10 mg jednou denně (20 kapek). Pokud to vede k uspokojivé kontrole symptomů, může být doporučena počáteční dávka 10 kapek.

Není prokázáno, že by dávka měla být u starších pacientů snížena za předpokladu, že funkce ledvin je normální.

Střední a závažné selhání ledvin

Dávkování by mělo být individuální v závislosti na funkci ledvin. Úprava dávky podle níže uvedené tabulky je uvedena v následující tabulce. Při použití této tabulky dávek není nutný odhad clearance kreatininu (CLcr) v ml / min. CLcr (ml / min) lze vyhodnotit pomocí sérového kreatininu (mg / dL), určeného následujícím vzorcem:

[140 - věk (let)] x hmotnost (kg)

72 x sérový kreatinin (mg / dL)

Úprava dávky u dospělých pacientů s poruchou funkce ledvin.

Exkrece kreatininu (ml / min)

Dávkování a četnost použití

10 mg jednou denně

10 mg jednou denně

5 mg jednou denně

5 mg každé dva dny

Pacienti s terminálním selháním ledvin, kteří jsou na dialýze

U pediatrických pacientů trpících renální insuficiencí by měla být dávka zvolena individuálně s ohledem na renální clearance a tělesnou hmotnost pacienta.

Úprava dávky není nutná u pacientů s jaterní nedostatečností.

Pacienti se selháním jater a ledvin

Dávka se snižuje v závislosti na clearance kreatininu (viz výše uvedená tabulka úpravy dávkování).

Vedlejší účinky

- závratě, bolesti hlavy

- bolest břicha, sucho v ústech, nevolnost, průjem

Zřídka (≥ 1/1000 až

Kontraindikace

- přecitlivělost na hydroxyzin, jiné deriváty piperazinu nebo jakoukoliv složku léčiva;

- děti do 2 let (vzhledem k omezeným údajům o bezpečnosti a účinnosti léčiva)

- pacientů s těžkou renální insuficiencí a clearance kreatininu nižší než 10 ml / min

- těhotenství a kojení

Lékové interakce

Farmakokinetické studie interakce cetirizinu a pseudoefedrinu, antipyrinu, cimetidinu, ketokonazolu, erythromycinu, azithromycinu glipizidu, diazepamu, teofylinu (400 mg jednou denně) neodhalily klinicky významné farmakodynamické interakce.

Současné podávání cetirizinu s makrolidy (například azithromycinem, erythromycinem) nebo ketokonazolem nevedlo ke klinicky významným změnám EKG.

Ve studii s několika dávkami ritonaviru (600 mg dvakrát denně) a cetirizinu (10 mg denně) bylo zjištěno, že stupeň účinku cetirizinu byl zvýšen přibližně o 40% a umístění ritonaviru bylo kromě současné léčby mírně změněno (-11%). cetirizin. Cetirizin snižuje antikoagulační účinek heparinu.

Azilastin, alprax oxazepam, midazolam, chlorpromazin, chlordiazepoxid, estasolam - zvyšuje (vzájemně) deprimaci a snižuje rychlost psychomotorických reakcí.

Methohexital, ketamin, isofluran, enfluran v post-anesteziologickém období - zvyšuje (vzájemně) deprimaci a snížení rychlosti psychomotorických reakcí. Ethanol zvyšuje (vzájemně) deprimaci a snížení rychlosti psychomotorických reakcí; v době ošetření je doporučeno opustit alkohol.

Stupeň absorpce cetirizinu se s příjmem potravy nesnižuje, i když rychlost absorpce klesá o 1 hodinu.

Testy na kožní alergie jsou potlačeny antihistaminiky, po 3 dnech se vymývají, doporučuje se tomu věnovat pozornost dříve, než je provedete.

Zvláštní pokyny

V terapeutických dávkách nedošlo k žádné klinicky významné interakci s alkoholem (na úrovni alkoholu v krvi 0,5 g / l). Doporučuje se však přijmout preventivní opatření, pokud se alkohol užívá současně s lékem. U pacientů s přecitlivělostí může současné užívání přípravku s alkoholem nebo jinými látkami snižujícími CNS způsobit další snížení bdělosti a zhoršení výkonu.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat pacientům s predisponujícími faktory retence moči (například problémy s míchou, benigní hyperplazie prostaty prostaty), protože cetirizin může zvyšovat riziko retence moči.

Doporučuje se zvýšená pozornost věnovaná pacientům s epilepsií a pacientům s rizikem vzniku záchvatů.

Testy na kožní alergie jsou potlačeny antihistaminiky, jsou vymyty po dobu 3 dnů, doporučuje se tomu věnovat pozornost před jejich provedením.

Pomocné látky: methylparaben a propylparaben mohou vyvolat alergické reakce (možná i pozdější projevy).

Cetirizin se vylučuje do mateřského mléka v množství 25% - 90% plazmatické koncentrace v závislosti na době odběru po podání. Proto by mělo být kojení přerušeno na dobu léčby.

Charakteristiky účinku léku na schopnost řídit vozidlo nebo potenciálně nebezpečné stroje

Pacienti, kteří se musí zapojit do potenciálně nebezpečných činností nebo pracovat se zařízením, by neměli překročit doporučené dávky a vzít v úvahu reakci na léčivo.

Předávkování

Symptomy pozorované po předávkování cetirizinem jsou převážně spojeny s centrálním nervovým systémem nebo s účinky podobnými anticholinergnímu účinku.

Nežádoucí účinky zjištěné po užití dávky převyšující doporučené denní dávky nejméně 5krát: zmatenost, průjem, závratě, únava, bolest hlavy, malátnost, rozšířené žáky, svědění, úzkost, sedace, ospalost, strnulost, tachykardie, třes, a retenci moči.

Nejsou známa žádná antidota. Doporučuje se symptomatická nebo podpůrná léčba. Výplach žaludku by měl být proveden okamžitě s výskytem nežádoucích příznaků.

Hemodialýza je neúčinná pro odstranění cetirizinu.

Uvolnění formuláře a balení

Na 10 ml přípravného místa v lahvích z tmavého skla (typ 3) dodávaného s polyethylenovým krytem a systémem ochrany před dětmi. Láhve jsou opatřeny kapacími uzávěry z bílého polyethylenu o nízké hustotě, který umožňuje uvolnit 20 kapek (1 ml).

1 lahvička spolu s návodem k lékařskému použití ve státním a ruském jazyce je umístěna v kartonové krabici.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 30 ° C

Uchovávejte mimo dosah dětí!

Doba použitelnosti

Po otevření lahvičky používejte lék nejdéle 3 měsíce.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti na obalu.

Více Článků O Zánět Oka